PRS McCarty 594 Hollowbody II

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
PRS McCarty 594 Hollowbody II

Najnowszą propozycją PRS Guitars jest McCarty 594 Hollowbody II łączący w sobie cechy dwóch popularnych modeli firmy.

Jak sama nazwa wskazuje najnowszy instrument marki powstał z połączenia modeli McCarty 594 i Hollowbody II. Został on oparty na platformie Hollowbody II, czyli pełnym, rezonującym korpusie hollow-body odpowiadającym za ciepłe, jasne brzmienie. W takiej charakterystyce brzmieniowej gitary mają udział również zastosowane przetworniki 58/15 LT o małej liczbie zwojów (montowane zarówno w modelach Hollowbody II jak i McCarty 594). Pary regulatorów Volume oraz Tone z opcją push-pull - ten układ zapożyczono z modelu McCarty 594 - dbają o jeszcze większą różnorodność brzmieniową, szczególnie w ustawieniu single-coil. W połączeniu z konstrukcją hollow-body zbliżają się specyfiką do konstrukcji w pełni akustycznych.

Cechy przejęte z McCarty 594, poza setupem potencjometrów, to oczywiście charakterystyczna dla tego modelu menzura wynosząca 24,594”, dwuczęściowy mostek PRS, blokowane klucze Phase III, profil gryfu Pattern Vintage, nieco grubszy niż profil Pattern PRS i cechujący się asymetrycznym kształtem - grubszym od strony strun basowych i cieńszym od strony strun wiolinowych.

PRS McCarty 594 Hollowbody II wyposażono w top i płytę tylną z klonu wzorzystego oraz mahoniowe boki i gryf. Palisandrowa podstrunnica - to coraz rzadsze rozwiązanie z uwagi na restrykcje związane z pozyskiwaniem tego drewna - posiada binding ze sztucznej kości, 22 progi oraz oczywiście klasyczne, oldschoolowe markery w kształcie ptaków. Jej promień wynosi 10". Całość uzupełnia niklowany osprzęt.

"Hollowbody II z miejsca stał się ulubioną gitarą wśród jej użytkowników - mówi dyrektor marketingu PRS, Judy Schaefer - Połączenie elementów wziętych z McCarty 594 z tą platformą akcentuje specyficzny dla instrumentów hollow-body drzewny, organiczny, ciepły i vintage'owy charakter. Mostek, długość menzury oraz ustawienia potencjometrów zwiększają te doznania, czyniąc z McCarty 594 Hollowbody II model, od którego łatwo się będzie uzależnić".

 

PRS McCarty 594 Hollowbody II dostępny jest w szerokiej palecie kolorystycznej, z której znana jest marka PRS. Istnieje również możliwość podkręcenia specyfikacji instrumentu w opcji 10-Top lub Artist Package. Pierwsza z nich obejmuje hybrydowy hardware i top zbudowany z klonu o wyższej klasie 10-Top (PRS stosuje cztery klasy używanego klonu: regularna, 10-Top, Artist Package i Private Stock). Druga opcja to: top o klasie Artist Package, podstrunnica i fornir główki z hebanu gabońskiego, sygnatura z zielonego abalonu na główce, markery z selekcjonowanego zielonego abalonu lub muszli Paua, złoty osprzęt, futerał oraz dodatkowe wersje kolorystyczne wykończenia.

 

 

https://www.prsguitars.com