Nowa seria akustyków Cort Little CJ

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CORT
Nowa seria akustyków Cort Little CJ

Linia akustycznych modeli Cort CJ została powiększona o serię Little, na którą złożyły się trzy instrumenty o mniejszych korpusach 3/4.

Dzięki niewielkim korpusom modele Cort Little CJ doskonale sprawdzą się u często podróżujących muzyków, ale również amatorów - hobbystów gitary, chcących zabierać swój instrument na wakacje. W skład serii weszły trzy modele: Little CJ, Little CJ Walnut i Little CJ Blackwood. Gitary mają menzurę 23,5" (597 mm) oraz tę samą specyfikację, ale - jak łatwo zgadnąć - różnią się drewnem zastosowanym do budowy ich korpusów w rozmiarze 3/4 jumbo z wypukłą płytą tylną i ożebrowaniem X-Bracing. Głębokość korpusu, wielkość menzury oraz rozmiar otworu rezonansowego i główki zostały tak zoptymalizowane, aby mimo mniejszego rozmiaru pudła uzyskać optymalne brzmienie. W grze dla młodszych gitarzystów o mniejszych dłoniach pomoże również gryf o komfortowym profilu V.

Little CJ w wykończeniu Open Pore posiada mahoniowy korpus oraz jednolity top ze świerku sitka. Little CJ Walnut Open Pore to top ze świerku sitka oraz tył i boczki z orzecha. Korpus modelu Little CJ Blackwood w wersji Open Pore Light Burst został w całości wykonany z drewna dalbergii czarnodrzew (grenadill). Korpus wszystkich modeli zdobi czarny binding z biała lamówką, pickguard oraz kilkupaskowa rozeta.

Gitary posiadają mahoniowy gryf połączony z korpusem metodą dovetail (złącze płetwowe zwane też jaskółczym ogonem). Podstrunnica z drewna Ovangkol mieści 20 progów. Z drewna Ovangkol wykonano również mostek w wersji "Scooped" - oznacza to, że mostek został wydrążony w obszarze sworzni. Zwiększa to nacisk na podkładkę, poprawia sustain i redukuje napięcie strun na gryfie, dzięki czemu palce mniej męczą się podczas gry. Na pokładzie znalazły się otwarte, vintage'owe klucze o przełożeniu 18:1 oraz elektronika Fishman Presys II z wbudowanym tunerem, dwupasmową korekcją i przełącznikiem fazy.

http://www.cortguitars.com