Pastelowe akustyki Cort Jade Classic

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CORT
Pastelowe akustyki Cort Jade Classic

Cort powiększył serię akustyków Jade o nowe modele Jade Classic w vintage'owych, pastelowych kolorach.

Seria Jade, charakteryzująca się mniejszymi korpusami w rozmiarze typowym dla gitar klasycznych, została opracowana przede wszystkim z myślą o gitarzystkach oraz młodszych graczach. W tym roku, do utrzymanych w naturalnym lub białym kolorze wcześniejszych modeli Jade 1 i Jade 1E, dołączyły trzy nowe, wnosząc więcej życia i kolorów. Modele Jade Classic przynoszą nowy, radykalny design zainspirowany latami '50 ubiegłego wieku i dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: Pastel Yellow, Pastel Pink i Sky Blue Open Pore z elementami z pearloidu, które obejmują główkę i pickguard i dodają instrumentom jeszcze więcej oryginalności.

Kompaktowe korpusy instrumentów, z głębokim pojedynczym wcięciem, zostały w całości wykonane z mahoniu. Mahoniowy top ma ciemniejsze brzmienie niż używany zazwyczaj (również w pozostałych modelach Jade) świerk, ale jednocześnie cechuje się on dużym ciepłem i pełnym środkowym pasmem. Mahoń posłużył również do budowy gryfu, a wawrzyn do 20 progowej podstrunnicy oraz mostka. Powierzchnia mostka została wydrążona w miejscu mocowania kołków strun (scooped). Rozwiązanie to, stosowane również w innych modelach Cort, ma zwiększyć nacisk na podkładkę, poprawić sustain i zredukować napięcie strun na gryfie, dzięki czemu palce mniej męczą się podczas gry.

Cort Jade Classic posiada otwarte, vintage'owe klucze o przełożeniu 18:1 oraz elektronikę Cort CE304T z trzypasmową korekcją, tunerem LED i pokrętłem Volume. Menzura wynosi 24,75"(628 mm), a szerokość siodełka 42 mm.

https://www.cortguitars.com/