Nowy, siedmiostrunowy Cort KX257B Baritone

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CORT
Nowy, siedmiostrunowy Cort KX257B Baritone

Firma Cort zaprezentowała nowy model z serii KX, skierowanej do nowoczesnych graczy - siedmiostrunowy, barytonowy KX257B.

Elegancki, siedmiostrunowy instrument o wydłużonej menzurze wynoszącej 27" i uzbrojony w aktywną elektronikę powstał z myślą o współczesnym, intensywnym, metalowym graniu.

Cort KX257B posiada mahoniowy korpus w konstrukcji bolt-on i w dystyngowanym, czarnym satynowym wykończeniu, któremu towarzyszy osprzęt w wersji black-nickel. Podwójne wcięcie nie tylko zwiększa komfort gry, ale odpowiada dodatkowo za nowoczesny, stylowy wygląd instrumentu. Kolejnym elementem wpływającym na aspekt wizualny gitary są nowe znaczniki pozycji w kształcie łez. Zostały one zaprojektowane specjalnie z myślą o modelu KX257B i umieszczone przy krawędziach podstrunnicy wykonanej z drewna jatoba o bardzo zwartej, gęstej strukturze. Promień podstrunnicy wynosi 400 mm (15,75"). Gryf zbudowano z twardego klonu.

Na pokładzie gitary umieszczono mostek Hardtail ze strunami przechodzącymi przez korpus, odlewane ciśnieniowo klucze zlokalizowane na główce w układzie 4+3 oraz 24 progi. Za nowoczesne brzmienie KX257B Baritone odpowiadają pickupy EMG RetroActive Super77 w specjalnej wersji dostosowanej do siedmiu strun, zapewniające idealnie czyste górne pasmo i perfekcyjną artykulację. Dolne pasmo wzmacnia barytonowa menzura, a w rezultacie KX257B to instrument stworzony do mocnego, metalowego riffowania i grania solówek. Prosta kontrola humbuckerów obejmuje trzypozycyjny przełącznik oraz pojedyncze pokrętła Volume i Tone.

http://www.cortguitars.com