Nowy Cort GA-QF

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CORT
Nowy Cort GA-QF

Firma Cort rozszerzyła popularną serię Grand Regal o nowy elektro-akustyczny model z korpusem grand auditorium - GA-QF.

Tym co w pierwszej kolejności przykuwa uwagę w nowym modelu jest top wykonany z bogato wzorzystego klonu w dwóch wersjach wykończenia: Trans Black Burst lub Coral Blue Burst. Top ten odpowiada nie tylko za piękny wygląd instrumentów, ale również za ich właściwości brzmieniowe z mocno skoncentrowaną projekcją, która współgra z ciepłym środkowym pasmem uzyskanym dzięki mahoniowym bokom i tylnej części korpusu. Uwagę zwraca również specjalnie zaprojektowana do tego modelu inkrustacja umieszczona na podstrunnicy przy 12 progu oraz mniejsze znaczniki pozycji, a także abalonowa rozeta, która dopełnia high-endowy wygląd gitary.

Jak pozostałe modele w serii Grand Regal, GA-QF został zaprojektowany z myślą o jak najlepszej grywalności. Rozmiar korpusu grand auditorium z weneckim wcięciem oscyluje między dużym korpusem typu dreadnought a bardziej poręczną wersją grand concert. To czyni modele Grand Regal idealnymi do strummingu oraz flatpickingu a także fingerstyle, dzięki czemu najchętniej sięgają po nie wszechstronni gitarzyści, który nie chcą ograniczać się do jednego brzmienia i sposobu gry. Konstrukcję modelu uzupełnia mahoniowy gryf połączony z korpusem metodą dovetail oraz podstrunnica z drewna merbau, z którego wykonano również mostek.

Na pokładzie Corta GA-QF znajdziemy preamp Fishman Isys T z dwupasmową korekcją, regulacją Volume i Phase oraz pickupem Sonicore. Ponadto gitara posiada biały binding korpusu i podstrunnicy, 20 progów, wytrzymałe siodełka Graph Tech NuBone XB opracowane z myślą o uzyskaniu większej ilości tonów basowych oraz klucze Die-Casting. Menzura wynosi 648 mm (25,5")

http://www.cortguitars.com