Nowy model Cort CR300

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CORT
Nowy model Cort CR300

Firma Cort zaprezentowała nową gitarę CR300 przeznaczoną dla graczy poszukujących klasycznego designu i nowoczesnego wyposażenia.

Klasyczna prezencja modelu Cort CR300 opiera się na korpusie solidbody z wcięciem, typu Les Paul Standard. Do jego budowy zastosowano klasyczną kombinację drewna zapewniającą ciepłe, pełne i bogate brzmienie - mahoń i gruby, 15 mm, wypukły top z klonu premium. Wklejany gryf wykonano z mahoniu a podstrunnicę o promieniu 12" i 22 progach z drewna jatoba. Gitara w wersji Aged Vintage Burst została wykończona na elegancki półpołysk, łączący najlepsze cechy pełnego połysku i matu i podkreślający naturalna strukturę drewna. Zarówno korpus jak i gryf wyposażono dodatkowo w binding w kolorze Red Ivory. Menzura instrumentu wynosi tradycyjne, gibsonowskie 24,75".

Kolejnym klasycznym elementem dla les paulowego cutawaya jest mostek Tune-O-Matic ze strunociągiem. Klucze w stylu retro doskonale pasują do stylistyki vintage (podobnie jak całość chromowanego osprzętu), ale jednocześnie zapewniają funkcjonalność i stabilność stroju. Całość uzupełnia para humbuckerów EMG RetroActive Fat 55 typu zebra, zapewniające najlepsze cechy pickupów o niskim poziomie wyjściowym - klarowne, czyste i słodkie brzmienie i wyposażone w nowo zaprojektowany preamp. Ich pracę regulują trzypozycyjny przełącznik oraz oddzielne dla każdego przetwornika pokrętła Volume i Tone.

http://www.cortguitars.com