Cort G300 Pro

Newsy

Krzysztof Inglik

Pozostałe artykuły marki CORT
Cort G300 Pro

Cort zaprezentował nowy model gitary elektrycznej G300 Pro przeznaczony dla osób szukających wysokiej klasy instrumentu, który nie nadszarpnie też zbyt mocno budżetu.

Cort G300 Pro wykorzystuje lipowy, nowocześnie prezentujący się korpus zaopatrzony w klonowy top o grubości 1/4 cala (6 mm), dostępny w dwóch wykończeniach na wysoki połysk – czarnym oraz metalizowanym Vivid Burgundy. Gryf o profilu Ergo-V wykonano z podpiekanego klonu (roasted), na klonowej, również podpiekanej podstrunnicy o zmiennym promieniu 12”-16” nabito 24 progi ze stali nierdzewnej. Na krawędzi znalazły się też świecące w ciemności markery Luminlay.

Za brzmienie odpowiada para humbuckerów Seymour DuncanaSH2N przy gryfie i TB4 pod mostkiem, obsługiwanych pojedynczymi gałkami głośności i tonów oraz 5-pozycyjnym przełącznikiem. Pozycje 2 i 4 oferują szkliste barwy singlowe (połączenia zewnętrznych i wewnętrznych połówek humbuckerów). Osprzęt uzupełniają firmowe, blokowane klucze oraz mostek tremolo CFA-III zaopatrzony w stalowe siodełka oraz solidny stalowy blok, w połączeniu z siodełkiem Graph Tech black TUSQ zapewniające długi sustain oraz stabilność stroju. Gitara oferowana będzie w zbliżonym przedziale cenowym do podobnych modeli Ibaneza AZ z linii Premium.www.cortguitars.com
www.megamusic.pl