Nowe modele akustyków Cort z linii Gold

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CORT
Nowe modele akustyków Cort z linii Gold

Linia akustyków Gold marki Cort wzbogaciła się o dwa nowe modele - Gold-OC8 z wygodnym korpusem OM i Gold-Edge o pierwszym w tej serii, mocno wyprofilowanym korpusie.

Cort Gold-Edge

Cort Gold-Edge charakteryzuje się korpusem Auditorium (o wielkości sytuującej go między dużym Dreadnought a mniejszym Grand Concert) z wygodnym pojedynczym wcięciem. Nowością w serii Gold, która została odzwierciedlona w nazwie modelu, jest układ trzech ścięć korpusu, nazwany "triple bevel cut", który jeszcze bardziej zwiększa komfort gry. Ścięcia korpusu obejmują trzy najważniejsze dla wygody gry obszary, w których ciało gitarzysty styka się z instrumentem - top i tylna płytę w górnej części korpusu (ścięcia pod ramię i żebra) oraz cutaway.

Lite boki i tył korpusu wykonano z drewna Myrtlewood najwyższej klasy, cechującego się atrakcyjnym wyglądem oraz jasnym, gładkim i ciepłym brzmieniem. Lity top ze świerku sitka został poddany procesowi toryfikacji (nazwanemu przez Cort ATV (Aged to Vintage) - czyli prażeniu drewna w wysokiej temperaturze w komorach próżniowych, którego celem jest przyśpieszenie procesów starzenia. Przednią płytę wzmacnia również kładzione ręcznie ożebrowanie krzyżowe X-bracing. Korpus w wykończeniu Natural Glossy zdobi czarny binding oraz abalonowa rozeta. Binding obejmuje również podstrunnicę i główkę.

Gitara posiada mahoniowy gryf wzmocniony dwoma kawałkami orzecha, co dodaje mu więcej sztywności i stabilności, przy zachowaniu naturalnych właściwości drewna. Podobnie jak w innych modelach z serii Gold, tradycyjne łączenie gryfu typu jaskółczy ogon wzmocnione jest dodatkową śrubą - rozwiązanie to ma między innymi zwiększać rezonans. 20 progową podstrunnicę, ozdobioną subtelnymi markerami, wykonano z hebanu, z którego zbudowano również mostek. Szerokość siodełka wynosi 45 mm, a menzura 25,3" (643 mm).

Na pokładzie znajdziemy również siodełko główki i mostka wykonane z prawdziwej kości, klucze Grover Vintage z czarnymi główkami, komplet strun D'Addario EXP16, a także system L.R. Baggs Anthem z pickupem i mikrofonem montowanymi wewnątrz pudła, regulatorami Volume, Mix i Phase (odwrócenie fazy) a także wskaźnikiem poziomu zużycia baterii i poziomu mikrofonu.

 

Cort Gold-OC8

Nowy Cort Gold-OC8 został zaprojektowany dla graczy, którzy szukają instrumentu o wygodnym korpusie w kompaktowym rozmiarze OM (Orchestra Model) z wcięciem umożliwiającym dostęp do wyższych progów i siodełkiem o szerokości 43 mm. Lite boki i tył korpusu wykonano z przypominającego palisander twardego drewna Pau Ferro, cechującego się stabilnością i atrakcyjnym, egzotycznym wyglądem. Do budowy jednolitego topu posłużył świerk sitka, także poddany procesowi ATV i wzmocniony ręcznie kładzionym ożebrowaniem krzyżowym X-bracing. Korpus w wykończeniu Natural Glossy zdobi biały binding z trójwarstwowym ożyłkowaniem oraz abalonowa rozeta. Binding obejmuje również podstrunnicę i główkę.

Mahoniowy gryf został wzmocniony dwoma kawałkami orzecha a, podobnie jak w innych modelach z serii Gold, tradycyjne łączenie gryfu typu jaskółczy ogon uzupełnione jest dodatkową śrubą. Wykonana z hebanu podstrunnica mieści 20 progów, i eleganckie markery. Pozostałe elementy specyfikacji to hebanowy mostek, siodełka z kości, złote klucze Deluxe Vintage oraz komplet strun D'Addario EXP16. System Fishman Flex Blend oferuje zamocowany pod siodełkiem pickup Sonicore, mikrofon pojemnościowy, ergonomiczne pokrętła Volume, Tone i Blend oraz wbudowany tuner. W komplecie znajduje się również futerał Deluxe Soft-Side.

 

https://www.cortguitars.com/