Cort - nowości w seriach KX i X

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CORT
Cort - nowości w seriach KX i X

Cort zaprezentował pierwsze nowości na 2019 rok. Wśród nich znalazły się modele w seriach X i KX, w tym pierwsza w ofercie firmy gitara o zmiennej menzurze.

Cort X700 Duality

X700 Duality to nowy, flagowy model w popularnej i darzonej uznaniem serii X, który łączy w sobie materiały i komponenty o najwyższej, butikowej jakości z szykowną prezencją, a dzięki swojej wszechstronności znajdzie zastosowanie niemal w każdym gatunku muzycznym.

Cort X700 Duality posiada korpus z jesionu bagiennego zwieńczony topem z bogato zdobionego klonu płomienistego. Przykręcany gryf wykonano z trzech kawałków drewna - klonu w części środkowej i panga panga po bokach. Na hebanowej podstrunnicy umieszczono 24 progi ze stali nierdzewnej oraz eleganckie markery w kształcie kropek. Grę w ciemności ułatwiają luminescencyjne, boczne znaczniki pozycji. Menzura gitary wynosi 648 mm (25,5").

Na pokładzie instrumentu znalazła się para humbuckerów Seymour Duncan - TB4 przy mostku i SH2N przy gryfie, które sterowane są pojedynczymi regulatorami Volume i Tone oraz pięciopozycyjnym przełącznikiem o customowych ustawieniach. Zapewniają one klasyczne brzmienie humbuckerów (w pozycji gryf, środek i mostek) oraz dwa brzmienia typu single-coil (w pozycji 2 i 4, gdzie aktywowane są pary zewnętrznych lub wewnętrznych cewek humbuckerów). Na osprzęt składają się odlewany, umieszczony w wydrążonej komorze mostek Cort CFA-III Tremolo z blokiem i siodełkiem ze stali nierdzewnej, który razem z blokowanymi kluczami Cort daje możliwość podciągania i opuszczania dźwięków przy pomocy ramienia.

 

Cort KX508MS

KX508MS to pierwszy ośmiostrunowy model o zmiennej menzurze w ofercie firmy Cort wyposażony m.in. we wszechstronne pickupy Fishman Fluence Modern, które dostarczają wszystko co najlepsze ze świata pasywnych i aktywnych przetworników.

Korpus Corta KX508MS wykonano z jesionu bagiennego, a top z bardzo efektownej topoli węzełkowej. Do budowy przykręcanego, mocnego i stabilnego gryfu posłużyły trzy kawałki klonu przedzielone dwoma kawałkami amarantu. Podstrunnica z hebanu makassar o promieniu 400 mm mieści 24 progi oraz łezkowate markery umieszczone przy krawędziach. Zmienna menzura instrumentu liczy 673 mm (26,5") - 711 mm (28"), a szerokość siodełka mieszczącego osiem strun 56,5 mm.

Za brzmienie odpowiadają wspomniane, dwutonowe humbuckery Fishman Fluence Modern (Voice 1 charakterystyczny dla nowoczesnego brzmienia aktywnych humbuckerów i Voice 2 z bardziej organicznym, pasywnym soundem). Są one regulowane prostym układem 1x Volume, 1x Tone i trzypozycyjny przełącznik. Ponadto na pokładzie KX508MS znajdziemy mostek hardtail ze strunami przechodzącymi przez korpus oraz blokowane klucze Cort.

http://www.cortguitars.com/