Cort prezentuje model Gold-O8

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CORT
Cort prezentuje model Gold-O8

Ekskluzywną serię gitar akustycznych firmy Cort Guitars, Gold, wzbogacił nowy model Gold-O8.

Modele oznaczone jako 8, do których dołączył najnowszy, orkiestrowy akustyk Gold-O8 w wykończeniu Natural Glossy, to najwyższa półka serii Gold. Należą już do niej gitary Gold-A8 z korpusem typu Grand Auditorium z wcięciem i wykończeniem Light Burst oraz Gold-D8 z korpusem Dreadnought również w wersji Light Burst.

Jedną z cech charakterystycznych serii Gold jest zastosowanie procesu toryfikacji (czyli prażenia) nazwanego przez producentem technologią Aged to Vintage (ATV). Toryfikacja to termiczne postarzenie polegające na suszeniu drewna w próżni i wysokiej temperaturze. Poddany temu procesowi jednolity top Gold-O8, podobnie jak w pozostałych modelach linii 8, wykonany ze świerku sitkajskiego, jest nie tylko bardziej stabilny pod względem właściwości fizycznych, ale również lepiej rezonuje i fabrycznie nowej gitarze nadaje cechy typowe dla znacznie starszych instrumentów. Rezultatem jest mocne, otwarte brzmienie, charakterystyczne dla wieloletnich instrumentów, jasne i naturalne z silnym i ciepłym środkowym pasmem. Właściwości te są dodatkowo wzmocnione przez zastosowanie drewna Pau Ferro do budowy jednolitych boczków i tylnej płyty. Metoda lakierowania UV chroni zarówno instrument jak i jego charakterystykę tonalną.

Najwyższej jakości materiały stosowane w gitarach z serii Gold towarzyszą topowym rozwiązaniom konstrukcyjnym. Wśród nich jest zmodernizowane, ręcznie strojone ożebrowanie X-bracing, mające na celu zmniejszenie wagi instrumentu oraz zwiększenie wibracji topu. Tradycyjne łączenie gryfu typu jaskółczy ogon wzmocnione jest dodatkową śrubą. Łączenie DoubleLock ma zmaksymalizować transfer dźwięków oraz podnieść rezonans. Mahoniowy gryf wzmocniony jest dwoma kawałkami orzecha, co zwiększa jego sztywność i stabilność, przy jednoczesnym pozostawieniu naturalnych właściwości brzmieniowych drewna. Podstrunnicę o zaokrąglonych krawędziach wykonano z hebanu, a siodełko gryfu o szerokości 45 mm i siodełko mostka z prawdziwej kości, co czyni Gold-O8 idealnym instrumentem do gry fingerstyle.

Pozostałe elementy Cort Gold-O8 to biały binding z trzywarstwowym zdobieniem; inkrustacje Gold Custom MOP; abalonowa rozeta; eleganckie markery, charakterystyczne dla serii Gold; szylkretowa rozeta; 20 progów; złote, vintage'owe klucze Deluxe oraz hebanowy mostek z kołkami wykonanymi z tego samego drewna. Menzura instrumentu wynosi 25,3" (643 mm). Gold-O8 oferowany jest w komplecie z futerałem Cort Deluxe Soft-Side Case

http://www.cortguitars.com
www.megamusic.pl