PRS: nowe akustyki na 2019 rok

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
PRS: nowe akustyki na 2019 rok

Oprócz modeli gitar elektrycznych, firma PRS zaprezentowała również pierwsze instrumenty akustyczne, które będą mieć swoją premierę w 2019 roku.

PRS ujawnił pierwsze nowości na 2019 rok. Wśród nich znalazły się trzy modele gitar elektrycznych (o czym pisaliśmy TUTAJ), ale Paul Reed Smith nie zapomniał również o gitarach akustycznych. Pod tym względem rok 2018 był udany dla PRS - producent wprowadził na rynek sześć nowych modeli. W zbliżającym się nowym roku pojawią się kolejne, zarówno w serii SE Angelus jak i SE Tonare Grand, i przyniosą nowe kombinacje drewna i opcje kolorystyczne.

"Akustyki z serii SE narodziły się w wyniku naszej pracy w ramach zespołu PRS Private Stock, tworzącego wysoce zindywidualizowane instrumenty - mówi dyrektor operacyjny PRS Guitars, Jack Higginbotham - Po kilku latach zdobywania doświadczeń mogliśmy zaprezentować nasz system ożebrowania i pozostałe fundamentalne elementy designu serii SE uzyskując instrumenty o bardzo wysokiej jakości, które od razu pokochaliśmy. Jesteśmy dumni z naszych partnerów odpowiedzialnych za produkcję i zaszczyceni opiniami na temat naszych gitar oraz wsparciem jakie otrzymujemy od naszych dilerów. Dlatego postanowiliśmy powiększyć naszą ofertę w tym segmencie".

"Instrumenty, które dodaliśmy do oferty na 2019 rok reprezentują naszą kulturę innowacji oraz nasze pragnienie, aby zapewnić muzykom produkty o najwyższej jakości - dodaje prezes PRS Guitars, Jamie Mann. "Mając to na względzie, większość naszej oferty pozostawiliśmy bez zmian. Oczekiwania naszych klientów są bardzo wysokie, co pokazuje że nasz zespół wykonuje dobrą robotę. Jestem z tego bardzo dumny."

Nowe akustyczne modele PRS to SE A55E i SE A60E - z serii Angelus Cutaway oraz SE T55E i SE T60E - z serii Tonare Grand. Ponadto modele SE A40E i SE A50E oraz SE T40E i SE A50E otrzymały nowe wykończenie typu burst.

SE A55E i SE T55E

Modele SE A55E i SE T55E kontynuują proces przenoszenia estetyki znanej z PRS Private Stock do linii SE, oferując boczki i tylną płytę korpusu wykonane z klonu wzorzystego w dwóch kolorach: klasycznym Black Gold Burst oraz nietuzinkowym Abaco Green. Towarzyszy im jednolita płyta wierzchnia ze świerku sitka wzmocniona hybrydowym ożebrowaniem PRS X/Classical. Modele posiadają również biało-czarny binding obydwu płyt oraz abalonową lamówkę poprowadzoną wokół topu i wzdłuż osi gitary na płycie tylnej. Dodatkowymi elementami estetycznymi są abalonowa rozeta i pięknie się prezentujące abalonowe markery w kształcie charakterystycznych dla PRS ptaków.

Pozostałe elementy modeli to mahoniowy gryf oraz hebanowa podstrunnica i mostek, 20 progów, siodełka z kości, klucze PRS, a także elektronika Fishman GT1 składająca się z przystawki pod mostkiem i preampu mocowanego w otworze rezonansowym z łatwym dostępem do regulacji głośności i barwy. Menzura wynosi 25,3” a promień podstrunnicy 11,81". Komplet zawiera również twardy futerał.

 

 

 

 

SE A60E i SE T60E

Na korpus instrumentów składa się jednolity top ze świerku sitka oraz tył i boczki z ozdobnego drewna Ziricote w naturalnym wykończeniu. Korpus zdobi abalonowa lamówka poprowadzona wokół topu i wzdłuż osi gitary na płycie tylnej oraz binding z jasnego klonu kędzierzawego. Klon znalazł się również na "kopycie" połączenia gryfu i korpusu, co bardzo dobrze koresponduje z bindingiem. Dekoracyjną całość uzupełnia abalonowa rozeta. Także w tych modelach zastosowano hybrydowe ożebrowanie X/Classical.

Gitary posiadają mahoniowy gryf i hebanową podstrunnicę o promieniu 11,81" obramowaną bindingiem z klonu kędzierzawego. Na główce znalazł się hebanowy fornir oraz klonowy binding. Ponadto na pokładzie umieszczono: abalonowe, ptasie markery, 20 progów, hebanowy mostek, siodełka z kości, klucze PRS, a także elektronikę Fishman GT1. Menzura wynosi 25,3”. Komplet zawiera również twardy futerał.

 

 

 

 

SE A50E i SE A40E oraz SE T50E i SE T40E

Nowości uzupełniają nowe wykończenie burst dla modeli 50 i 40. Tak jak wcześniej, połączono w nich top ze świerku sitka z boczkami i tylną płytą z klonu wzorzystego (SE A50E i SE T50E) i drewna Ovangkol (SE A40E i SE T40E).

https://www.prsguitars.com