PRS: nowe modele SE A265 i A270

Newsy
Pozostałe artykuły marki PRS
PRS: nowe modele SE A265 i A270

W związku z dużym sukcesem linii akustycznych gitar 2018 PRS SE Acoustic, PRS Europe zaprezentował dwa nowe, limitowane modele - SE A265 i A270.

Przypomnijmy, że zaprezentowana w styczniu 2018 roku nowa seria PRS SE składa się z sześciu modeli akustycznych gitar w dwóch kształtach Angelus Cutaway (z wcięciem) i Tonare Grand. Do budowy ich korpusów użyto drewna mahoniu, ovangkol oraz klonu, które zestawiono z jednolitymi topami ze świerku sitkajskiego.

Nowe modele, które trafią do oferty PRS Europe zbudowano, poza topami ze świerku sitka, z innych ekskluzywnych gatunków drewna, co jednak nie będzie miało wpływu na ich cenę. PRS SE A270 posiada boczki i płytę tylną z mocno wzorzystego drewna Koa, natomiast PRS SE A265 boczki i tył z Pau Ferro wycinany metodą bookmatched (blok drewna przecinany jest na pół i rozkładany jak książka). Zastosowano również hybrydowe ożebrowanie, którego po raz pierwszy użyto do kosztujących ponad 10 tysięcy dolarów modeli z linii Private Stock, w tym m.in. sygnatur Martina Simpsona i Alexa Lifesona.

Instrumenty posiadają ponadto umieszczony pod siodełkiem pickup Fishman GT1 i oferowane są wraz z twardym futerałem PRS DL SE i dożywotnią gwarancją.

 

http://www.prsguitarseurope.com