Nowe modele PRS na 2019 rok

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
Nowe modele PRS na 2019 rok

Firma PRS zaprezentowała pierwsze modele gitar elektrycznych, które trafią do jej oferty w 2019 roku.

Nowości wśród gitar elektrycznych obejmują trzy modele - Paul’s Guitar, czyli sygnaturę założyciela marki Paula Reeda Smitha wyposażoną w wybrane przez niego, ulubione komponenty, CE 24 Semi-Hollow oraz SE Custom 24 z fornirem topu wykonanym z drewna Ziricote o bardzo wysokich właściwościach dekoracyjnych.

Paul’s Guitar

U podstaw stworzenia modelu Paul’s Guitar (a wcześniej Modern Eagle) legła chęć Paula Reeda Smitha do realizacji najnowszych odkryć związanych z brzmieniem. Nowa, udoskonalona sygnatura Smitha najlepiej oddaje nie tylko jego wizję jako lutnika, ale również jak gitarzysty, który oczekuje sprzętu mogącego sprostać zmiennym warunkom na scenie i w studio. Smith zdecydował się na mahoniowy korpus z rzeźbionym topem z klonu wzorzystego, mahoniowym gryfem i podstrunnicą z palisandru honduraskiego o promieniu 10". Podstrunnica mieści 22 progi jumbo oraz typowe dla firmy markery w kształcie ptaków. W tym przypadku w wersji Brushstroke, czyli mającej przypominać pociągnięcia pędzla.

Instrument wyposażono w pickupy PRS TCI (Tuned Capacitance and Inductance) z cewkami o wąskich korpusach. Przetworniki regulowane są pokrętłami Volume i Tone, trzypozycyjnym przełącznikiem oraz dwoma mini przełącznikami rozłączającymi cewki, dzięki którym obydwa humbuckery można przekształcić w przetworniki single-coil uzyskując inne brzmienie instrumentu. Wyposażenie uzupełnia mostek PRS Stoptail z mosiężnymi śrubami, blokowane klucze PRS Phase III oraz siodełko z kości. Gitara dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych: Black Gold Wraparound Burst, Charcoal, Copper, Faded Blue Jean i Fire Red Wraparound Burst.

 

 

 

 

CE 24 Semi-Hollow

Oryginalny model PRS CE został wprowadzony w 1988 roku oferując graczom tradycyjny design PRS połączony z przykręcaną konstrukcją gryfów. W 2016 roku pojawiła się wersja CE 24, a teraz przyszedł czas na model semi-hollow, który ma w założeniu połączyć sustain klonowych gryfów bolt-on z bardziej przestrzennym rezonansem tworzonym przez korpus semi-hollow.

Korpus gitary to tradycyjne połączenie mahoniu i klonowej płyty przedniej, na której umieszczono pojedynczy otwór w kształcie litery f. Klonowemu, wykończonemu satynowym lakierem nitro gryfowi towarzyszy podstrunnica z palisandru indyjskiego. Na wyposażenie instrumentu składają się 24 progi, ptasie markery, klucze PRS Low Mass Locking oraz odlewany mostek PRS Tremolo. Na elektronikę składa się para humbuckerów 85/15 sterowanych trzypozycyjnym przełącznikiem, oraz regulatorami Volume i Tone (z opcją push/pull). Gitara dostępna jest w wielu opcjach kolorystycznych.

 

 

SE Custom 24 Ziricote

PRS SE Custom 24 to kwintesencja serii SE. W ubiegłym roku firma zaprezentowała modele z tej linii ozdobione fornirowymi topami z wyselekcjonowanych, unikalnych gatunków drewna. W 2019 do wersji Zebrawood dołączy nowa - wykorzystująca do okleiny topu drewno Ziricote. Model zachowuje wszystkie podstawowe elementy specyfikacji charakterystyczne dla SE Custom 24, wliczając w to mahoniowy korpus, klonowy top, klonowy gryf o profilu Wide Thin, palisandrową podstrunnicę, ptasie markery, 24 progi, opatentowany, odlewany mostek PRS Tremolo oraz parę humbuckerów 85/15 "S" typu zebra, sterowanych trzypozycyjnym przełącznikiem ślizgowym, oraz regulatorami Volume i Tone (z opcją push/pull).

https://www.prsguitars.com