Gibson Custom Slash Signed 1958 Les Paul Standard "Brazilian Dream"

Newsy
Pozostałe artykuły marki GIBSON
Gibson Custom Slash Signed 1958 Les Paul Standard "Brazilian Dream"

Współpraca Gibsona ze Slashem jako ambasadorem marki trwa w najlepsze. Najnowszym jej owocem jest ściśle limitowany model Slash Signed 1958 Les Paul Standard "Brazilian Dream".

Gibson Custom Slash Signed 1958 Les Paul Standard "Brazilian Dream" to wyjątkowy instrument powstały w wyniku współpracy gitarzysty Guns N’ Roses z lutnikami Custom Shopu amerykańskiej marki. Postawili sobie oni za cel stworzenie najdoskonalszego Les Paula Standard opartego na ulubionych przez Slasha historycznych specyfikacjach i wyposażeniu. W tym m.in. podstrunnicy z prawdziwego brazylijskiego palisandru cechującego się świetnym wyglądem i właściwościami brzmieniowymi, a przy tym niezwykle rzadkiego i niedostępnego szerzej przez ponad 50 lat. Ma to w założeniu firmy sprawić, że ręcznie podpisany przez Slasha Les Paul Standard "Brazilian Dream" stanie się nie tylko wierną repliką bezcennego instrumentu ze złotej ery lutnictwa, ale również ponadczasowym eksponatem kolekcjonerskim. Model oferowany jest wraz z historycznym, lakierowanym futerałem Lifton wyłożonym zielonym suknem oraz kolekcjonerskimi pamiątkami związanymi ze Slashem.

Gitara posiada jednolity, lekki mahoniowy korpus wraz z topem z dwóch kawałków klonu w wykończeniu ‘58 Tobacco Sunburst. Jednolity mahoniowy gryf wklejono głęboko w korpus metodą Long Tenon. Gryf posiada wiernie odtworzony profil '58 C-shape i wieńczy go podstrunnica ze wspomnianego palisandru brazylijskiego o promieniu 12". Umieszczono na niej 22 progi Jescar FW50078 w rozmiarze medium oraz nitrocelulozowe markery w kształcie trapezów.

Instrument wyposażono w mostek ABR-1 z lekkim, aluminiowym strunociągiem, klucze Kluson Deluxe oraz nylonowe siodełko główki. Zadbano o takie szczegóły jak repliki akrylowej płytki gniazda jack oraz podkładki pod przełącznik przetworników ozdobiony odtworzoną główką z bursztynowej żywicy fenolowej Catalin. Za brzmienie Slash Signed 1958 Les Paul Standard "Brazilian Dream" odpowiada para przetworników Custombucker typu Double Black z magnesami Alnico III. Na elektronikę składają się ponadto po dwa regulatory Volume i Tone, trzypozycyjny przełącznik oraz ręcznie kładzione przewody wraz z kondensatorami Bumblebee.

Gibson Custom Slash Signed 1958 Les Paul Standard "Brazilian Dream" dostępny jest jedynie w liczbie 150 sztuk i wyłacznie u dilerów na terenie Stanów Zjednoczonych w bardzo konkretnej cenie 12 999 dolarów.

 

http://www.gibson.com