Jubileuszowy Gibson The Paul na czterdziestolecie

Newsy
Pozostałe artykuły marki GIBSON
Jubileuszowy Gibson The Paul na czterdziestolecie

Do oferty Gibsona na 2019 rok dołączyła jubileuszowa reedycja modelu The Paul - The Paul 40th Anniversary 2019.

Pierwsza wersja modelu The Paul ukazała się w 1978 roku i była produkowana do 1981 roku. Instrument charakteryzował się między innymi konstrukcją wykonaną z drewna orzecha w naturalnym wykończeniu i cechy te oczywiście zostały odtworzona w gitarze Gibson The Paul 40th Anniversary 2019.

Jubileuszowy The Paul posiada zatem jednolity orzechowy korpus oraz główkę i gryf z tego samego materiału - całość w wykończeniu Walnut Vintage Gloss w pełnej krasie prezentującym naturalne usłojenie drewna. Górna krawędź korpusu zarówno od strony topu jak i tylej części została ścięta, co poprawia komfort gry oraz wygląd instrumentu. Gryf o zaokrąglonym profilu został wycięty metodą quartersawn. Wieńczy go palisandrowa podstrunnica o promieniu 12". Umieszczono na niej akrylowe znaczniki pozycji w kształcie kropek oraz 22 progi poddane - w celu zwiększenia ich twardości i odporności - działaniu bardzo niskiej temperatury.

Gitara napędzana jest przez parę humbuckerów - 490R pod gryfem i high-outputowy 498T przy mostku. Pierwszy z nich ma zapewnić tłuste, vintage'owe brzmienie, drugi odpowiada za mocny, wysoki ton. Za sterowanie pracą pickupów odpowiada trzypozycyjny przełącznik typu toggle oraz po dwa regulatory Volume i Tone. The Paul 40th Anniversary 2019 posiada również aluminiowy mostek Nashville Tune-O-Matic za stopbarem, siodełko główki wykonane z tektoidu oraz klucze Grover Keystone Rotomatic.

http://www.gibson.com