Gibson opuszcza Memphis

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GIBSON
Gibson opuszcza Memphis

Firma Gibson potwierdziła, że ostatecznie pożegna się z fabryką w Memphis i przeniesie tamtejszą produkcję do Nashville.

Informacja o zamiarze sprzedaży fabryki w Memphis, gdzie powstawały modele hollow-body z linii Gibson Memphis pojawiła się w ubiegłym roku, gdy Gibson zmagał się z dużymi problemami finansowymi, które ostatecznie spowodowały wszczęcie postępowania upadłościowego. Fabryka została sprzedana w grudniu 2017 roku firmie inwestycyjnej z Nowego Jorku, Somera Road. Początkowo władze spółki dementowały jednak doniesienia o rychłej przeprowadzce. Pogłębiające się kłopoty finansowe i realizacja planu naprawczego spowodowały jednak dalsze, głębokie zmiany. Gibsona udało się uratować i - jak pisaliśmy w październiku - producent zmienił strukturę właścicielską, a wraz z tymi zmianami również zarząd w tym prezesa. Nowy szef firmy, JC Curleigh, obiecywał nowe otwarcie i najwyraźniej wciela słowa w życie. W kwietniu 2019 roku dojdzie do przeprowadzki fabryki w Memphis do Nashville, czyli tam, gdzie produkowane są wszystkie pozostałe modele gitar elektrycznych marki, z linii Gibson USA i Gibson Custom.

"W wyniku dokonanych analiz i w związku z faktem, że w kwietniu 2019 roku wygasa umowa najmu naszego budynku w Memphis, podjęliśmy decyzję o połączeniu wszystkich działań dokonywanych w Memphis z naszą linią produkcyjną Gibson USA i Gibson Custom w Nashville, gdzie Gibson ma główną siedzibę. To dla naszego biznesu w pełni logiczny krok." - czytamy w oświadczeniu firmy. Fabryka w Memphis zatrudnia 65 osób, część z nich otrzymało już propozycję przeprowadzki do Nashville i dalszej pracy dla Gibsona. "Naszym głównym zadaniem w ciągu najbliższych miesięcy będzie udzielenia wsparcia naszym pracownikom oraz przygotowanie naszej marki do niezakłóconego przeprowadzenia tej operacji."

Gdy operacja zakończy się, Gibson będzie dysponował dwoma fabrykami - poza centralą w Nashville, posiada również zakład w Bozeman w stanie Montana, gdzie powstają modele akustyczne.

To nie koniec nowości. Gibson Brands, Inc. wraz z markami Epiphone, Kramer, Steinberger i oczywiście Gibson pojawi się również na targach Winter NAMM 2019. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku firma zrezygnowała z udziału w największej imprezie branżowej na świecie i zdecydowała się na uczestnictwo i prezentację nowości na Consumer Electronics Show w Las Vegas.

http://www.gibson.com/