Pierwsze akustyki Gibsona na 2019 rok

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GIBSON
Pierwsze akustyki Gibsona na 2019 rok

Gibson zaprezentował pierwsze modele gitar na 2019 rok. Poza nowymi instrumentami z linii Gibson USA i Memphis, nie zabrakło również gitar akustycznych.

Firma ujawniła aż 30 nowych modeli gitar, które są już dostępne w sprzedaży. Linia Gibson Acoustic obejmuje 7 nowych modeli, które prezentują się następująco:

J-45 Studio 2019

Ręcznie budowany model posiada płytki korpus z orzecha (tył i boczki) i świerku sitkajskiego (top), mahoniowy gryf oraz podstrunnicę i mostek z orzecha. Na pokładzie umieszczono pickup LR Baggs VTC oraz klucze Grover Rotomatic. Gitara oferowana jest w wykończeniu Antique Natural, również w wersji dla leworęcznych graczy. Cena: 1499 $.

J-45 Walnut Avant Garde 2019

Na płytki korpus z pojedynczym wcięciem składają się boczki i tylna płyta z orzecha oraz top ze świerku sitkajskiego. Gryf z dwóch kawałków mahoniu zestawiono z rychlitową podstrunnicą. Z tego samego materiału wykonano również mostek. Osprzęt modelu uzupełniają klucze Mini Grover Rotomatic oraz pickup LR Baggs Element wraz z kontrolą głośności. Wykończenie: Walnut Burst. Cena: 1999 $.

J-45 Standard 2019

J-45 to najlepiej sprzedająca się gitara akustyczna Gibsona, która pod przydomkiem "The Workhorse" po raz pierwszy została zaprezentowana w 1942 roku. J-45 Standard 2019 to najdroższy z nowych modeli tej serii (2749 $). Gitara w wykończeniu Vintage Sunburst posiada top ze świerku sitkajskiego oraz tył i boczki, a także gryf z mahoniu. Podstrunnicę o promieniu 12" i mostek wykonano z palisandru. Brzmienie wspomaga przystawka LR Baggs VTC wraz z regulacją Volume i Tone.

Parlor Rosewood Avant Garde 2019

To model o płytki, małym korpusie typu parlor i pojedynczym wcięciu. Zbudowano go z palisandru (tył i boczki) oraz świerku sitkajskiego (top). Mahoniu użyto do budowy gryfu, natomiast tworzywa richlite do budowy podstrunnicy, na której umieszczono 19 progów. Wykończenie Rosewood Burst połączono z osprzętem w złotym kolorze (w tym kluczami Mini Grover). Całość uzupełnia pickup LR Baggs VTC i regulatory Volume i Tone. Cena: 2399 $.

Hummingbird Mahogany Avant Garde 2019

Hummingbird Mahogany to płytki, mahoniowy korpus z cutaway'em i topem ze świerku sitkajskiego. Dłuższa menzura wynosi 25,5". Pozostałe cechy to: wykończenie Light Cherry Burst, mahoniowy gryf, palisandrowa podstrunnica i mostek, klucze Mini Grover oraz przystawka LR Baggs Element i regulacją głośności. Cena: 2499 $.

Hummingbird 2019

Elegancki Hummingbird w wykończeniu Vintage Cherry Sunburst, zdobionym pickguardem i niklowanymi kluczami Grover, posiada korpus z mahoniu (tył i boczki) i świerku sitkajskiego (top), mahoniowy gryf, palisandrową podstrunnicę o promieniu 12" i mostek z tego samego drewna, a także pickup LR Baggs VTC i regulatory Volume i Tone. Cena: 3849 $.

SJ-200 Standard 2019

Pierwsze egzemplarze Gibsona SJ-200 pojawiły się już w 1937 roku, a nowy SJ-200 Standard i najdroższy w zaprezentowanej ofercie model (5249 $) ma nawiązywać do tego dziedzictwa. Bogato zdobiony korpus wykonano z klonu (tył i boczki) i świerku sitkajskiego (top). Do budowy gryfu użyto dwóch kawałków mahoniu, a podstrunnicy i mostka - palisandru. Instrument posiada również dłuższą menzurę wynoszącą 25,5", markery w kształcie korony z masy perłowej, binding (w tym również na łączeniu płyt z tyłu korpusu), wykończenie Vintage Sunburst ze złotym osprzętem, klucze Grover, a także pickup LR Baggs Anthem z regulacjami Volume, Mix i Phase i wskaźnikiem poziomu naładowania baterii.

http://www.gibson.com