Gibson 2018 LP Jr. Billie Joe Armstrong Signature

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GIBSON
Gibson 2018 LP Jr. Billie Joe Armstrong Signature

Gibson zaprezentował nowy model Les Paul Junior sygnowany przez gitarzystę i frontmana Green Day. To już druga odsłona Juniora opatrzona nazwiskiem Billie Joe Armstronga.

Oparty na historycznym modelu Les Paul Junior z lat '50 z pojedynczym wcięciem, instrument posiada oczywiście kilka nowoczesnych rozwiązań oraz ulepszeń w porównaniu z pierwszą wersją sygnatury. Gibson 2018 LP Jr. Billie Joe Armstrong Signature dostępny jest w trzech opcjach kolorystycznych - Ebony, Maraschino Cherry i Sonic Blue z szylkretowym (w wersji czarnej) lub białym (pozostałe kolory) pickguardem o specyficznym kształcie odbiegającym od wcześniejszych Juniorów.

Gitara posiada mahoniowy korpus oraz gryf o profilu Slim Taper wykonany z tego samego drewna. Na palisandrowej podstrunnicy o promieniu 12" umieszczono 22 progi, które w celu zwiększenia wytrzymałości zostały poddane działaniu bardzo niskiej temperatury oraz akrylowe znaczniki pozycji. Siodełko gryfu wykonano z tworzywa Tektoid.

Zamiast bardziej typowego dla Les Paula Juniora przetwornika single-coil P-90, instrument wyposażono w pojedynczego humbuckera przy mostku 57 Classic w czarno-białej wersji zebra, który sterowany jest regulatorami Volume i Tone. Złote pokrętła regulacji w modelu Maraschino Cherry posiadają kolor czarny. Na pozostały osprzęt składają się: chromowany mostek typu wraparound oraz vintage'owe klucze z białymi główkami.

 

http://www.gibson.com