Gibson Jerry Kennedy "Pretty Woman" 1961 ES-335 Replica

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GIBSON
Gibson Jerry Kennedy "Pretty Woman" 1961 ES-335 Replica

Nowością Custom Shop Gibsona jest replika ikonicznej modelu Jerry'ego Kennedy 1961 ES-335, który został użyty do nagrania słynnego przeboju "Oh, Pretty Woman" Roya Orbisona.

Jerry Kennedy, który karierę gitarzysty sesyjnego rozpoczął w wieku 11 lat po podpisaniu kontraktu z wytwórnią RCA Records, ma na koncie m.in. współpracę z Elvisem Presleyem, Bobem Dylanem (zagrał na słynnej płycie "Blonde on Blonde"), Krisem Kristoffersonem, Ringo Starrem, Jerry Lee Lewisem czy Johnny Cashem. Był również jednym z gitarzystów, którzy w 1964 roku wzięli udział w rejestracji mega przeboju Roya Orbisona "Oh, Pretty Woman". Do nagrania tej piosenki (a także m.in. "Good Luck Charm" Presleya i albumu "Blonde on Blonde" Dylana) Kennedy użył Gibsona ES-335 w wiśniowym kolorze, którego kupił latem 1961 roku, krótko po przeprowadzce do Nashville. Dwa lata później zainstalował w modelu specjalny system złożony z B- i E-Bendera, który pozwalał na podciąganie strun podobnie jak w steel guitar.

Lutnicy Gibson Custom Shopu odtworzyli każdy szczegół oryginalnego instrumentu, począwszy od wyglądu, skończywszy na unikalnym systemie podciągania strun. Gibson Jerry Kennedy "Pretty Woman" 1961 ES-335 Replica w wykończeniu Aged Faded Cherry będzie dostępny w 50 egzemplarzach, a jego cena to 7,499 dolarów.

Gitara posiada korpus z 3 warstw laminatu (klon/poplar/klon) oraz mahoniowy gryf typu Long Tenon o oryginalnym profilu Slim Taper D. Na podstrunnicy z palisandru znalazły się 22 progi Historic Medium-Jumbo oraz markery z pearloidu. Promień podstrunnicy wynosi 12", a menzura instrumentu 24,75".

Na wyposażenie instrumentu składa się nylonowe siodełko główki, klucze Kluson oraz mostek ABR-1 wraz z unikalnym, customowym strunociągiem uzupełnionym o E- i B-Bender. Elektronika repliki 1961 ES-335 to dwa custombuckery sterowane trzpozycyjnym przełącznikiem oraz parą regulatorów Volume i Tone.

http://www.gibson.com