Gibson Tak Matsumoto Les Paul Standard 2018

Newsy
Pozostałe artykuły marki GIBSON
Gibson Tak Matsumoto Les Paul Standard 2018

Niemal 20 lat po premierze pierwszego Gibsona sygnowanego przez Taka Matsumoto, w ofercie firmy pojawiło się wznowienie tej gitary w wersji Standard 2018.

Tak Matsumoto uchodzi za najlepszego gitarzystę pochodzącego z Japonii, a firmowy duet, w którym występuje, B’z, jest najlepiej sprzedającym się zespołem z Japonii oraz jednym z najlepiej sprzedających się zespołów na świecie - w samej Japonii albumy grupy rozeszły się w ponad 80 milionach egzemplarzy. Matsumoto jest również m.in. zdobywcą nagrody Grammy za wydany wspólnie z Larrym Carltonem album "Take Your Pick", który ukazał się w 2010 roku.

Nowy Gibson Tak Matsumoto Les Paul w wykończeniu Canary Yellow został wznowiony z okazji 30 rocznicy powstania B’z i oparty jest na limitowanym modelu z Custom Shopu, który ujrzał światło dzienne w 1999 roku. Był to wówczas pierwszy Gibson sygnowany przez azjatyckiego artystę. Nowa wersja instrumentu zachowuje wyposażenie i wygląd oryginału z pewnymi poprawkami, takimi jak m.in. mahoniowy korpus z wersji chambered. "Niemal 20 lat po premierze oryginalnego modelu ukazuje się nowy Les Paul w wykończeniu Canary Yellow" - mówi Tak Matsumoto. "Używałem jego prototypu na scenie podczas trasy B'z 'Live Dinosaur'. Gitara ma korpus z komorami w celu nadania mu lekkości, a jej gryf idealnie pasuje do moich dłoni. Instrument doskonale odnajduje się w różnych stylach gry i brzmieniach, począwszy od heavy a skończywszy na cleanach. Z wielką radością witam mojego pierwszego, sygnowanego Gibsona wznowionego z okazji 30 rocznicy B'z, która wypada w tym roku."

Gibson Tak Matsumoto Les Paul Standard 2018 posiada mahoniowy korpus z płytą wierzchnią wykonaną z dwóch kawałków klonu i wykończony w żółtym, kanarkowym kolorze, z napisem Tak Matsumoto nad gryfem. Mahoniowy, wklejany gryf Long Tenon cechuje się profilem dopasowanym do upodobań Matsumoto. Palisandrowa podstrunnica o promieniu 12" została wyposażona w 22 progi oraz duże abalonowe markery w kształcie trapezów. Menzura gitary wynosi 24,75".

Na pokładzie instrumentu znalazł się mostek Wired ABR-1 ze strunociagiem oraz klucze Kluson Reissue. Na elektronikę składa się para Custombuckerów w wersji zebra regulowanych przez oddzielne dla każdego przetwornika pokrętła Volume i Tone. Wszyscy chętni na kanarkowego Gibsona Matsumoto będą jednak musieli znaleźć dostawcę z Azji, ponieważ gitara przeznaczona jest na rynek w Japonii oraz Azji południowo-wschodniej.

http://www.gibson.com