Gibson USA prezentuje pierwsze modele na 2019 rok

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GIBSON
Gibson USA prezentuje pierwsze modele na 2019 rok

Gibson zaprezentował pierwsze modele gitar na 2019 rok. Nowe instrumenty wzbogaciły serie Gibson USA i Memphis, nie zabrakło również gitar akustycznych. 

Firma ujawniła aż 30 nowych modeli gitar, które są już dostępne w sprzedaży. Linia Gibson USA obejmuje 17 nowych modeli, które prezentują się następująco:

SG Standard Tribute 2019

Dostępny w wersjach Vintage Cherry Satin i Natural Walnut Satin. Wyposażony w tradycyjny mahoniowy korpus i palisandrową podstrunnicę oraz otwarte przetworniki 490R i 490T. Cena: 1099 $

SG Standard 2019

Klasyczny wygląd i brzmienie, które może kojarzyć się z latami '60. Mahoniowy korpus i gryf oraz palisandrowa podstrunnica z bindingiem oraz przetworniki 490R i 490T. Wersje kolorystyczne: Ebony i Heritage Cherry. Cena: 1499 $.

SG Standard '61 2019

Model ma wprost nawiązywać do designu zaprezentowanego przez Gibsona w 1961 roku, który stał się znany jako SG. Mahoniowy korpus z wcięciami i rzeźbieniem w stylu lat '60, mahoniowy gryf slim taper z łączeniem w stylu lat '60 i palisandrowa podstrunnica z bindingiem, mostek ABR-1 Tune-o-matic z aluminiowym stopbarem oraz przetworniki 61R i 61T. Wykończenie Vintage Cherry. Cena 1799 $

SG High Performance 2019

Najdroższy z modeli SG cechujący się mahoniowym korpusem z topem z klonu wzorzystego, podstrunnicą z tworzywa richlite, 24 progami, tytanowym siodełkiem główki i siodełkiem mostka oraz aluminiowym stopbarem. Przetworniki BurstBucker Rhythm Pro i BurstBucker Lead Pro + regulowane są odrębnymi pokrętłami Tone i Volume z opcją Push/Pull, trzypozycyjnym przełącznikiem toggle oraz wewnętrznym pięciopozycyjnym przełącznikiem DIP Switch, który poszerza opcje brzmieniowe. Wykończenie: Trans Black Fade i Blueberry Fade. Cena: 2499 $

Les Paul Junior Tribute DC 2019

Les Paul Junior był pierwszym modelem powstałym z myślą o uczniach i początkujących. Nowy model posiada mahoniowy korpus, klonowy gryf, palisandrową podstrunnicę, pojedynczy przetwornik P-90 przy mostku oraz wykończenie Worn Cherry. Cena 799 $

Les Paul Studio Tribute DC 2019

Mahoniowy korpus, klonowy gryf, aluminiowy mostek ze stopbarem, przetworniki 490R i 490T. Wykończenie: Satin Tobacco Burst i Satin Iced Tea. Cena: 1199 $.

Les Paul Studio DC 2019

Mahoniowy korpus z klonowym topem, mahoniowy gryf slim taper, palisandrowa podstrunnica, przetworniki 490R i 498T, 2x Volume (Push/Pull), 2x Tone. Wykończenia: BBQ Burst i Tangerine Burst. Cena: 1699 $.

Les Paul Classic 2019

Mahioniowy korpus i gryf, palisandrowa podstrunnica z bindingiem, mostek ABR-1 Tune-O-Matic, przetworniki typu zebra: Burstbucker 61R i Burstbucker 61T, 4 regulatory Push/Pull (2x Tone - Pure Bypass i 2x Volume - Coil-Tap). Wykończenia: Honeyburst i Gold Top. Cena: 2299 $.

Les Paul Traditional 2019

Gitara ma w pełni oddawać vintage'owy charakter tradycyjnych konstrukcji. Mahoniowy korpus z topem z klonu wzorzystego i bindingiem, mahoniowy zaokrąglonygryf i palisandrowa podstrunnica z bindingiem, klucze Vintage Keystone, mostek ABR-1 Tune-o-matic, przetworniki Burstbucker 1 i Burstbucker 2 oraz układ z kondensatorami Orange Drop. Wykończenia: Tobacco Burst, Heritage Cherry Sunburst. Cena: 2799 $.

Les Paul Standard 2019

Mahoniowy korpus z topem z klonu wzorzystego AAA, mahoniowy gryf o asymetrycznym profilu slim taper, palisandrowa podstrunnica o zmiennym promieniu, blokowane klucze Grover. Przetworniki BurstBucker Rhythm Pro i BurstBucker Lead Pro regulowane są odrębnymi pokrętłami Tone i Volume (wszystkie cztery z opcją Push/Pull), trzypozycyjnym przełącznikiem toggle oraz wewnętrznym pięciopozycyjnym przełącznikiem DIP Switch, który poszerza opcje brzmieniowe. Wykończenie: Seafoam Green i Blueberry Burst. Cena: 3399 $.

Les Paul High Performance 2019

Mahoniowy korpus z topem z klonu wzorzystego AAA+, mahoniowy gryf o asymetrycznym profilu slim taper i wyprofilowanym łączeniu z korpusem, rychlitowa podstrunnica o zmiennym promieniu, blokowane klucze Grover, aluminiowy mostek Tune-O-Matic z tytanowymi siodełkami, tytanowe, regulowane siodełko główki. Przetworniki BurstBucker Rhythm Pro i BurstBucker Lead Pro + regulowane są odrębnymi pokrętłami Tone i Volume (wszystkie cztery z opcją Push/Pull), trzypozycyjnym przełącznikiem toggle oraz wewnętrznym pięciopozycyjnym przełącznikiem DIP Switch, który poszerza opcje brzmieniowe. Wykończenie: Seafoam Fade, Heritage Cherry Fade i Blueberry Fade. Cena: 3799 $.

Flying V Tribute 2019

Czarne satynowe wykończenie zestawiono z czarnym chromowanym osprzętem. Otwarte przetworniki Dirty Fingers + regulowane pojedynczymi pokrętłami Volume i Tone, mahoniowy korpus i gryf, palisandrowa podstrunnica. Cena: 1399 $.

Flying V 2019

Mahoniowy korpus i gryf slim taper, palisandrowa podstrunnica, klucze Grover, biały pickguard, przetworniki BurstBucker 3 i BurstBucker 2, regulatory: 2x Volume i 1x Tone. Wykończenie: Antique Natural. Cena: 1699$.

Firebird Tribute 2019

Oryginalny 'odwrócony' korpus i główka. Korpus i gryf z mahoniu, podstrunnica z palisandru, klucze Grover Mini, przetworniki Firebird Mini Humbucker, regulatory Volume (2x) i Tone (2x). Wykończenie: Satin Cherry. Cena: 1199 $.

Firebird 2019

Mahoniowy korpus, gryf z dziewięciu kawałków drewna (mahoń/orzech), palisandrowa podstrunnica z bindingiem, klucze Grover Mini, przetworniki Firebird Mini Humbucker, regulatory Volume (2x) i Tone (2x). Wykończenie: Vintage Sunburst i Cardinal Red. Cena: 1999 $.

Explorer Tribute 2019

Mahoniowa konstrukcja z palisandrową podstrunnicą, klucze Grover Mini, para otwartych przetworników Dirty Fingers + regulowana pojedynczymi pokrętłami głośności i barwy. Wykończenie Satin Ebony z czarnym chromowanym hardware. Cena 1399 $.

Explorer 2019

Wykończenie Antique Natural z przetwornikami BurstBucker przywołują ducha klasycznych konstrukcji z lat '50. Mahoniowa konstrukcja, palisandrowa podstrunnica, biały pickguard, klucze Grover Mini. Cena: 1699 $.

http://www.gibson.com