Gibson Modern Double Cut Semi-Hollow

Newsy
Pozostałe artykuły marki GIBSON
Gibson Modern Double Cut Semi-Hollow

Gibson zaprezentował customową wersję ubiegłorocznej nowości Modern Double Cut, w wersji Semi-Hollow.

Wypuszczony pod marką Gibson Custom, model Modern Double Cut Standard ujrzał światło dzienne w połowie ubiegłego roku. Gitara cechowała się nowym łączeniem korpusu z gryfem (nazwanym swept neck heel), umożliwiającym swobodny dostęp do wszystkich 24 progów oraz maksymalizującą sustain konstrukcją extra-long tenon, w której wypust gryfu mocowany w korpusie jest bardzo długi i dochodzi do komory przetworników gryfowych. Zastosowano również inną nowość Gibsona - główkę o konstrukcji Apex, mającej zwiększyć jej wytrzymałość, szczególnie w newralgicznym punkcie łącznie z gryfem oraz profil korpusu o podwójnym wcięciu, różniący się wyglądem zarówno od klasycznego wcięcia Les Paula, jak i od stosowanych przez firmę w innych modelach podwójnych wcięć.

Na początku 2018 roku Gibson Custom zaprezentował nową wersję modelu - Modern Double Cut Semi-Hollow, z lekką konstrukcją semi-hollow, otworem rezonansowym w ciekawym kształcie określanym przez firmę jako "brew" i czterech wersjach wykończenia.

Podobnie jak w podstawowej wersji, korpus Modern Double Cut Semi-Hollow wykonano z mahoniu, a dwuczęściowy top z klonu. Z jednego kawałka mahoniu wykonano również gryf, a do budowy podstrunnicy o promieniu 12" użyto palisandru. Na podstrunnicy znalazły się 24 progi medium jumbo i trapezoidalne markery z pearloidu. Siodełko o szerokości 42,85 mm wykonano z corianu. Menzura instrumentu wynosi 24,75" (62,86 cm).

Bez zmian pozostawiono również osprzęt gitary. Instrument posiada mostek ABR-1 ze strunociągiem Stopbar i klucze Grover Kidney. Cały osprzęt jest niklowany. Na układ elektroniczny składa się para humbuckerów - 57 Classic przy gryfie i 57 Classic Plus przy mostku, regulatory Volume i Tone oraz nowy przełącznik Switchcraft Toggle Switch.

Gibson Modern Double Cut Standard pokryty jest lakierem nitrocelulozowym i dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: White Pearl, Gray Pearl, Blue Pearl i Pearl Coral. Gitara sprzedawana jest z czarnym futerałem z Custom Shopu i certyfikatem autentyczności, a jej cena w sklepie Gibsona wynosi, tak jak w przypadku podstawowego modelu, 3,999 dolarów.

http://www.gibson.com
http://www.lauda-audio.pl/