Gibson Lzzy Hale Explorer Dark

Newsy
Pozostałe artykuły marki GIBSON
Gibson Lzzy Hale Explorer Dark

Gibson zaprezentował nową sygnaturę gitarzystki Halestorm - Lzzy Hale Explorer Dark.

Lzzy Hale może już poszczycić się sygnowanym Explorerem w wersji Alpine White, teraz przyszedł czas na jego "złego bliźniaka" - w założeniu bardziej mroczny instrument w kolorze Ebony ze złotym - podobnie jak u białego brata - osprzętem i pickguardem.

 

Jak na bliźniaków przystało, Gibson Lzzy Hale Explorer Dark posiada analogiczną konstrukcję opartą na kultowym kształcie wprowadzonym po raz pierwszy przez Gibsona równe 60 lat temu - w 1958 roku. Gitara posiada korpus i gryf o profilu Slim Taper wykonane z mahoniu oraz podstrunnicę z komponentu Richlite - w przeciwieństwie do palisandrowej podstrunnicy białego Explorera Lizzy. Na podstrunnicy nabito 22 progi - podobnie jak w innych nowych modelach Gibsona poddane działaniu ekstremalnie niskiej temperatury, co ma zwiększyć ich twardość i zmniejszyć tempo zużywania się - oraz umieszczono prostokątne markery z masy perłowej. Na płytce pręta napinającego umieszczono podpis Lizzy Hale w złotym kolorze.

Na pokładzie Gibsona Lzzy Hale Explorer Dark umieszczono aluminiowy mostek Tune-O-Matic ze stopbarem oraz blokowane klucze Grover Mini z czarnymi główkami. Ponownie zastosowano sprawdzony we wcześniejszym modelu układ przetworników - 57 Classic pod gryfem i 57 Classic Plus przy mostku. Tak jak w przypadku pozostałego osprzętu, humbuckery posiadają złocone osłony. Układ elektroniczny uzupełnia trzypozycyjny przełącznik oraz regulator Tone i odrębne pokrętła Volume dla każdego pickupa.

http://www.gibson.com