Nowe modele Music Man St. Vincent

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Nowe modele Music Man St. Vincent

Firma Ernie Ball Music Man zaprezentowała kilka nowych rozwiązań - między innymi inny układ przetworników - oraz wersji kolorystycznych do modelu St. Vincent sygnowanego przez Anne Clark.

Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie nowej wersji modelu - St. Vincent HH. Jak łatwo się domyślić nazwa wzięła się od zastosowanej w instrumencie pary humbuckerów. Music Man St. Vincent, oferowany wcześniej z trzema mini humbuckerami DiMarzio Custom w chromowanych (albo czarnych, w wykończeniu Stealth Black) puszkach, dostępny będzie więc również uzbrojony w dwa customowe humbuckery Music Mana, umieszczone w chromowanych puszkach i sterowane potencjometrami głośności i barwy (500 kOhm) oraz, podobnie jak wcześniej, pięciopozycyjnym przełącznikiem o indywidualnych ustawieniach.

Obydwie wersje gitary wyposażono w nowy gryf - tym razem wykonany z przypalanego klonu wzorzystego (lub klonu w wersji Stealth Black). Klonowym gryfom towarzyszą podstrunnice z - w zależności od wersji wykończenia - hebanu lub palisandru.

Model St. Vincent HH dostępny jest w czterech opcjach kolorystycznych, w tym trzech całkowicie nowych - Blue Dawn (z białym pickguardem), Sea Breeze (z pickguardem w kolorze pergaminu) oraz Charcoal Sparkle, a także - znany już wcześniej w wersji z mini humbuckerami Stealth Black (obydwa z czarnym, matowym pickguardem, czarnymi puszkami przetworników i osprzętem Matte Black). 

Prezentacji nowych wersji modelu Music Man St. Vincent HH towarzyszy film zawierający m.in ujęcia z domowego studio St. Vincent i jej prób przed festiwalem Coachella.

 

Przypomnijmy, że Music Man St. Vincent o menzurze 25,5" posiada m.in. korpus z mahoniu afrykańskiego, podstrunnicę o promieniu 10", 22 progi medium, markery Custom St. Vincent, blokowane klucze Schaller M6-IND i mostek Custom St. Vincent Music Man Modern tremolo.

Więcej o modelu Music Man St. Vincent można przeczytać w naszym TEŚCIE.

https://www.music-man.com/
http://www.musicinfo.pl/