Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - sierpień 2018

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - sierpień 2018

Po kilku miesiącach przerwy Ernie Ball Music Man wraca z nowymi limitowanymi modelami Ball Family Reserve, które będą dostępne od września.

Seria Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve jest z założenia celebracją dziedzictwa Music Mana i wyjątkowych umiejętności jego lutników. Trzy nowe instrumenty, które zasiliły serię w sierpniu 2018 roku to Cutlass SSS w wykończeniu Cornsilk White, Albert Lee HH w wersji Orange Crush oraz bas Bongo 6HH w kolorze Grabber Green. Każda gitara Ball Family Reserve, w porównaniu ze standardowymi egzemplarzami posiada ulepszenia, takie jak nowe wersje wykończeń czy wyselekcjonowane drewno użyte do budowy, które czynią z tych instrumentów jedyne w swoim rodzaju unikaty.

Cutlass SSS Cornsilk White

Limitowany do 31 egzemplarzy model posiada lekki olchowy korpus w matowym, nieprzeźroczystym wykończeniu w kolorze złamanej bieli nazwanym tu Cornsilk White. Smukły, satynowo wykończony gryf, przykręcony do korpusu pięcioma śrubami, wykonano z białego klonu wzorzystego, a podstrunnicę, ograniczoną ręcznie kładzionym, białym bindingiem z palisandru. Promień podstrunnicy wynosi 10" i umieszczono na niej 22 progi o wysokim profilu wykonane ze stali nierdzewnej oraz duże, prostokątne markery z masy perłowej. Na dopasowanej kolorystycznie główce ulokowano blokowane klucze Schaller M6-IND w układzie 4+2.

Cutlass SSS posiada również pickguard w kolorze pergaminu, mostek Music Man Modern tremolo z vintage'owymi, wygiętymi, stalowymi siodełkami. Jak wskazuje nazwa, na układ elektroniczny instrumentu składają się trzy przetworniki single-coil. Są to customowe pickupy Music Man wykonane z wykorzystaniem technologii Music Man "Silent Circuit" mającej za zadanie redukcję szumów i zachowanie prawdziwego brzmienia singli. Pickupy sterowane są pięciopozycyjnym przełącznikiem oraz regulatorami Volume i Tone. Menzura gitary wynosi 25,5".

Albert Lee HH Orange Crush

Sygnatura Alberta Lee w połyskującym wykończeniem Orange Crush i dopasowaną, niewielką główką trafi do sprzedaży w ilości 75 sztuk. Do budowy korpusu posłużył mahoń afrykański. Satynowo wykończony gryf, przykręcany do korpusu 5 śrubami wykonano przypiekanego klonu wzorzystego. Podstrunnica z selekcjonowanego hebanu posiada biały, ręcznie kładziony binding, 22 progi o wysokim profilu oraz duże, prostokątne markery z masy perłowej. Promień podstrunnicy wynosi 10".

Na wyposażenie instrumentu składają się: wykonany z pokrytej chromem stali mostek Music Man vintage tremolo z zagiętymi stalowymi siodełkami, pickguard w wersji White Pearloid oraz blokowane klucze Schaller M6-IND. Parę customowych humbuckerów DiMarzio umieszczono w komorach wyciętych w korpusie pokrytych żywicą akrylową i osłonięto chromowanymi puszkami. Elektronikę uzupełnia pięciopozycyjny przełącznik i pojedyncze regulatory Volume i Tone. Menzura Albert Lee HH wynosi 25,5". 

Bongo 6HH Grabber Green

Bas Bongo 6HH zwraca uwagę wyrazistą zielenią określaną jako Grabber Green połączoną z pickguardem White Pearloid i chromowanym hardware. Korpus instrumentu wykonano z drewna lipy amerykańskiej, a przykręcany pięcioma śrubami gryf, w satynowym wykończeniu, z przypiekanego klonu płomienistego o bardzo bogatym wzorze. Również w tym przypadku palisandrowa podstrunnica ograniczona jest białym, ręcznie wykonanym bindingiem. Podstrunnica ma promień 11", 24 progi o wysokim profilu ze stali nierdzewnej oraz znaczniki pozycji w kształcie białych kropek.

Bongo 6HH to również chromowany mostek Music Man Standard wykonany z utwardzonej stali z siodełkami ze stali nierdzewnej, lekkie i ergonomiczne klucze Music Man Custom, para humbuckerów z magnesami neodymowymi, czterokanałowy aktywny preamp i regulatory Volume, Balance, Mid (Low Mid/High Mid) i Bass (Treble/Bass). Menzura wynosi 34". Bongo 6HH limitowany jest do 72 egzemplarzy.

https://www.music-man.com
www.musicinfo.pl