Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - październik 2018

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - październik 2018

Ernie Ball Music Man prezentuje październikową kolekcję limitowanych modeli Ball Family Reserve, która tym razem obejmuje aż cztery instrumenty.

Seria Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve jest z założenia celebracją dziedzictwa Music Mana i wyjątkowych umiejętności jego lutników. Cztery nowe instrumenty, które zasiliły serię w październiku 2018 roku to Majesty w wykończeniu Cinnabar Red, Valentine w kolorze Pine Green, Stingray w opcji White Smoke oraz Axis Steel Blue. Każda gitara Ball Family Reserve, w porównaniu ze standardowymi egzemplarzami posiada ulepszenia, takie jak nowe wersje wykończeń czy wyselekcjonowane drewno użyte do budowy, które czynią z tych instrumentów jedyne w swoim rodzaju unikaty.

Majesty Cinnabar Red

Gitara limitowana do 105 egzemplarzy przyciąga wzrok wykończeniem Cinnabar Red Sparkle pokrywającym cały korpus, główkę i tył gryfu. Każdy instrument został ręcznie podpisany przez Johna Petrucci na płytce zakrywającej układ elektryczny. Majesty wyposażono w korpus z mahoniu afrykańskiego o doskonałych właściwościach naturalnego rezonansu i gryf z mahoniu honduraskiego. Hebanowa podstrunnica nie posiada - jak w pozostałych modelach Majesty - charakterystycznych markerów w kształcie tarczy, zastąpiono je znacznikami bocznymi na górnej krawędzi. Promień podstrunnicy wynosi 17" a menzura 25,5".

Gitara posiada 24 progi medium jumbo ze stali nierdzewnej, customowy mostek tremolo John Petrucci Music Man Piezo i blokowane klucze Schaller M6-IND. Jak w pozostałych modelach Majesty, instrument wyposażono w parę humbuckerów DiMarzio Sonic Ecstasy oraz przetwornik piezo, które wspomagane są aktywnym preampem Custom Music Man, potencjometrem głośności push/push z podbiciem gainu oraz pasywnym potencjometrem tonów push/push 500kOhm z kondensatorem .022µF, oferującym dodatkową konfigurację barwy. Całość obsługiwana jest 3-pozycyjnym przełącznikiem pickupów z customową konfiguracją położenia środkowego, drugim, 3-pozycyjnym switchem piezo/magnetic oraz potencjometrem głośności piezo.

Valentine Pine Green

Limitowany do 63 egzemplarzy Valentine cechuje się customowymi elementami wykończenia: ekskluzywnym lakierem Pine Green, którym - w przeciwieństwie do pozostałych sygnatur Jamesa Valentine - pokryto również główkę, niespotykanym wcześniej złotym osprzętem, dużymi prostokątnymi markerami z białej masy perłowej oraz trzywarstwowym biało-czarnym pickguardem dopasowanym kolorystycznie do ramek wokół przetworników i bindingu gryfu. Nie zabrakło również podpisu gitarzysty Marron 5 na płytce zakrywającej układ elektryczny. Gitara posiada jesionowy korpus, przykręcany pięcioma śrubami gryf z przypiekanego klonu wzorzystego oraz palisandrową podstrunnicę o promieniu 10".

Na pokładzie instrumentu o menzurze 25,5" znajdziemy 22 progi ze stali nierdzewnej i rozmiarze medium, złote, blokowane klucze Schaller M6-IND oraz przykręcany do korpusu stały mostek Music Man Modern. W układzie elektrycznym zastosowano dwa przetworniki Music Man Custom - humbucker w złotej puszce przy gryfie i ukośnie ustawiony singiel przy mostku, zamontowany w puszce typowej dla przetwornika dwucewkowego. Ponadto aktywny preamp Custom Music Man, potencjometr głośności push/push z podbiciem gainu, pasywny potencjometr tonów push/push 500kOhm z kondensatorem .022µF oraz trzypozycyjny przełącznik.

Stingray White Smoke

Najmniej liczny z październikowej rodziny BFR (Ball Family Reserve) Stingray limitowany jest jedynie do 39 egzemplarzy. Gitara posiada ekskluzywne wykończenie White Smoke uzupełnione przez białe plastikowe osłony przetworników, biały binding gryfu, duże prostokątne markery z białej masy perłowej oraz szylkretowy pickguard. Korpus wykonano z mahoniu afrykańskiego a przykręcany gryf z przypiekanego klonu wzorzystego. Na palisandrowej podstrunnicy o promieniu 10" umieszczono 22 wysokie progi medium wykonane ze stali nierdzewnej.

Na osprzęt składa się przykręcany mostek tremolo Music Man Modern, blokowane klucze Schaller M6-IND, para customowo nawijanych humbuckerów Music Man, trzypozycyjny przełącznik oraz pojedyncze regulatory Volume i Tone.

Axis Super Sport Steel Blue

Tak jak w pozostałych modelach Ball Family Reserve, Axis zwraca uwagę wykończeniem - top z klonu płomienistego w półmatowym, ręcznie kładzionym wykończeniu Steel Blue połączono tu z korpusem z lipy amerykańskiej pomalowanym na wyrazisty, niebieski kolor oraz z czarnym bindingiem. Czarny binding znalazł się również na pozbawionej znaczników pozycji podstrunnicy (co odróżnia gitarę od pozostałych Axisów) wykonanej z jednego kawałka selekcjonowanego klonu. Promień podstrunnicy wynosi 10". Z klonu - wzorzystego - zbudowano także satynowo wykończony gryf przykręcany do korpusu pięcioma śrubami.

Instrument uzbrojono w parę customowych humbuckerów DiMarzio w chromowanych puszkach, regulowanych trzypozycyjnym przełącznikiem oraz pojedynczym potencjometrem głośności 500kOhm. Poza tym na pokładzie gitary znalazły się markery boczne, 22 progi medium o wysokim profilu, klucze Schaller M6LA z perłowymi główkami oraz podwójnie blokowany mostek tremolo Music Man z mikrostroikami które pozwalają na obniżenie stroju. Axis Super Sport Steel Blue limitowany jest do 75 egzemplarzy.

https://www.music-man.com
www.musicinfo.pl