Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - kwiecień 2018

Newsy
Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - kwiecień 2018

Poznaliśmy kolejne trzy modele gitar, które w kwietniu zasiliły limitowaną serię Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve.

Seria Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve jest z założenia celebracją dziedzictwa Music Mana i wyjątkowych umiejętności jego lutników. Trzy nowe instrumenty, które zasiliły serię w kwietniu 2018 roku to Axis Super Sport w wyjątkowym wykończeniu Buckeye Burl, sygnowany przez Johna Petrucci Majesty Sahara Burst oraz kolejna sygnatura - Valentine Vintage Sunburst. Każda gitara Ball Family Reserve, w porównaniu ze standardowymi egzemplarzami posiada ulepszenia, takie jak nowe wersje wykończeń czy wyselekcjonowane drewno użyte do budowy, które czynią z tych instrumentów jedyne w swoim rodzaju unikaty.

Axis Super Sport Buckeye Burl

Ta specjalna edycja Axis Super Sport posiada korpus z mahoniu afrykańskiego z czarnym bindingiem i egzotycznym topem Buckeye Burl, czyli z kasztanowca amerykańskiego. Gryfowi i podstrunnicy o promieniu 10" wykonanym z przypalanego klonu wzorzystego towarzyszą czarne znaczniki pozycji oraz czarny bidning. Czerń zachowano również w przypadku osprzętu - customowych osłon przetworników DiMarzio Custom (sterowanych regulatorami Volume i Tone oraz pięciopozycyjnym przełącznikiem), mostka Music Man Vintage Tremolo oraz blokowanych kluczy Schaller M6-Ind. Gitara limitowana jest do 85 egzemplarzy.

Majesty Sahara Burst

Gitara ręcznie podpisana przez Johna Petrucci posiada mahoniowy korpus z powiększoną centralną tarczą wykonaną z przypalanego klonu płomienistego w wykończeniu Sahana Burst uwidaczniającym naturalne usłojenie drewna. Top gitary wykończono lakierem poliestrowym na wysoki połysk i kontrastuje z nim wykończona na matowo, satynowa tylna część instrumentu, co zwiększa zarówno estetykę wykonania jak i komfort gry. Gryf przechodzący przez całą długość korpusu wykonano z mahoniu honduraskiego i pokryto cienką warstwą satynowego lakieru poliestrowego. Gitara posiada ponadto podstrunnicę o promieniu 17" z polerowanego hebanu, 24 progi, customowe markery z inkrustacją przy pierwszym progu, blokowane klucze Schaller M6-IND oraz customowy mostek tremolo John Petrucci Music Man Piezo wykonany z hartowanej stali i wyposażony w siodełka ze stali nierdzewnej.

Elektronika składa się z wbudowanego pickupa piezo oraz 2 humbuckerów DiMarzio Sonic Ecstasy, wspomaganych aktywnym preampem Custom Music Man, potencjometrem głośności push/push z podbiciem gainu oraz pasywnym potencjometrem tonów push/push 500kOhm z kondensatorem .022µF, oferującym dodatkową konfigurację barwy. Całość obsługiwana jest 3-pozycyjnym przełącznikiem pickupów z customowym centralnym ustawieniem, drugim, 3-pozycyjnym switchem piezo/magnetic oraz potencjometrem głośności piezo. Limit tego modelu wynosi 41 sztuk

Valentine Vintage Sunburst

Jesionowemu korpusowi w eleganckim, klasycznym, 3-tonowym wykończeniu na wysoki połysk Vintage Sunburst towarzyszy szylkretowy pickguard. Podstrunnicę oraz satynowo wykończony, przykręcany pięcioma śrubami gryf wykonano z mocno wzorzystego klonu płomienistego i ozdobiono ręcznie kładzionym białym bindingiem. Gryf wykończono olejem do konserwacji broni i ręcznie nawoskowano. Na podstrunnicy o promieniu 10" umieszczono 22 progi o średniej szerokości wykonane ze stali nierdzewnej oraz białe, dopasowane do bindingu markery w kształcie kropek o średnicy 1/4". Na pokładzie znalazły się blokowane klucze Schaller M6-IND i mostek Music Man Modern Hardtail.

W układzie elektrycznym zastosowano znany już układ customowych pickupów Music Mana - humbucker przy gryfie z chromowaną osłoną oraz umieszczony w podobnej puszce humbuckera singiel przy mostku, z ukośnie biegnącymi nabiegunnikami. Układ uzupełnia 3-pozycyjny ślizgowy przełącznik oraz potencjometry głośności i barwy. W każdej gałce zastosowano przełącznik typu push/push - włącznik boostera (pod regulacją Volume), który podbija poziom sygnału o 20 dB, oraz rozłączanie cewek humbuckera (Tone). Instrument limitowany jest do 46 egzemplarzy.

https://www.music-man.com
www.musicinfo.pl