Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - luty 2018

Newsy
Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - luty 2018

Firma Music Man zaprezentowała kolejne trzy modele, które w lutym zasiliły limitowaną serię Ball Family Reserve.

Seria Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve jest z założenia celebracją dziedzictwa Music Mana i wyjątkowych umiejętności jego lutników. Trzy nowe instrumenty, które zasiliły serię w lutym 2018 roku to model Steve Morse w wykończeniu Caramel Burst, Luke 3 w wersji Buckeye Burl oraz StingRay Translucent Walnut. Każda gitara Ball Family Reserve, w porównaniu ze standardowymi egzemplarzami posiada ulepszenia, takie jak nowe wersje wykończeń czy wyselekcjonowane drewno użyte do budowy, które czynią z tych instrumentów jedyne w swoim rodzaju unikaty.

Steve Morse Caramel Burst

Gitara posiada mahoniowy korpus z topem z klonu wzorzystego ręcznie barwionym w kolorze Caramel Burst. Przypalany klon wzorzysty posłużył również do budowy główki z odwróconym układem kluczy 2+4 i gryfu, który wieńczy palisandrowa podstrunnica o promieniu 12". Zarówno na korpusie jak i gryfie umieszczono biały binding. Gitara posiada m.in. 22 progi ze stali nierdzewnej, blokowane klucze Schaller M6-IND, mostek Tune-o-matic z chromowanym, mosiężnym blokiem strunociągu oraz humbuckery DiMarzio sterowane pięciopozycyjnym przełącznikiem i regulatorami Tone i Volume.

Każdy z 35 egzemplarzy tego modelu dostępny jest z podpisem Steve'a Morse'a, certyfikatem autentyczności oraz twardym futerałem.

Luke 3 Buckeye Burl

Olchowy korpus gitary posiada centralny blok z mahoniu oraz top w wykończeniu Black Burl. Klonowy gryf gitary poddany został specjalnemu procesowi prażenia, podczas którego drewno podlega działaniu określonej temperatury. Likwiduje to nadwyżkę wilgoci z drewna i czyni gryf silniejszy, stabilniejszy, lżejszy i mniej podatny na zmianę wilgotności otoczenia. Na palisandrowej podstrunnicy o promieniu 10", ograniczonej białym bindingiem, umieszczono 22 progi oraz małe markery w kształcie kropek. Instrument posiada chromowany osprzęt, mostek Music Man vintage tremolo, blokowane klucze Schaller M6-IND, humbuckery DiMarzio Transition z chromowanymi osłonami, pięciopozycyjny przełącznik, customowy aktywny preamp Music Man oraz regulatory Volume (push/pull) i Tone.

Do sprzedaży trafiło 60 egzemplarzy gitary, każdy z podpisem Steve Lukathera.

StingRay Translucent Walnut

Gitara z korpusem z mahoniu afrykańskiego posiada piękne wykończenie Translucent Walnut. Gryf, dopasowaną główkę i podstrunnicę wykonano z przypalanego klonu, a czarny binding gryfu pasuje do znaczników pozycji w tym samym kolorze. Na pokładzie gitary znalazły się 22 progi, mostek Music Man modern tremolo, blokowane klucze Schaller M6-IND, customowe humbuckery Music Mana w chromowanych osłonach, trzypozycyjny przełącznik oraz regulatory głośności i barwy.

Gitara limitowana jest do 35 egzemplarzy.

https://www.music-man.com
www.musicinfo.pl