Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - marzec 2018

Newsy
Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - marzec 2018

Firma Music Man zaprezentowała kolejne trzy modele, które w marcu zasiliły limitowaną serię Ball Family Reserve.

Seria Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve jest z założenia celebracją dziedzictwa Music Mana i wyjątkowych umiejętności jego lutników. Trzy nowe instrumenty, które zasiliły serię w marcu 2018 roku to Axis Super Sport w wykończeniu Trans Light Purple, Cutlass Natural Gloss oraz kolejna z sygnatur Johna Petrucci - Majesty w wersji Gold Sparkle. Każda gitara Ball Family Reserve, w porównaniu ze standardowymi egzemplarzami posiada ulepszenia, takie jak nowe wersje wykończeń czy wyselekcjonowane drewno użyte do budowy, które czynią z tych instrumentów jedyne w swoim rodzaju unikaty.

Axis Super Sport Trans Light Purple

Wykończona na wysoki połysk gitara posiada mahoniowy korpus oraz elegancki top z klonu wzorzystego w kolorze Trans Light Purple. Mahoniowy, naturalnie wykończony gryf, pokryty cienką warstwą lakieru poliuretanowego oraz korpus zdobi biały binding. Na palisandrowej podstrunnicy umieszczono 22 progi ze stali nierdzewnej. Na układ elektroniczny składają się pickupy DiMarzio Custom Wound w chromowanych osłonach regulowane pokrętłami Volume i Tone oraz pięciopozycyjnym przełącznikiem. Osprzęt to m.in mostek Music Man Vintage Tremolo i blokowane klucze Schaller M6-IND. Gitara limitowana jest do 27 egzemplarzy.

Cutlass Natural Gloss

Oferowany w naturalnym wykończeniu, limitowany do 47 egzemplarzy Music Man Cutlass wyposażono w jesionowy korpus oraz jednolity palisandrowy gryf z bindingiem i podstrunnicę z tego samego drewna. Na powiększonej główce umieszczono w układzie 4+2 blokowane klucze Schaller M6-IND. Gitara posiada vintage'ową elektronikę opartą na trzech przetwornikach Music Man custom wound single coil, sterowanych regulatorami Volume i Tone oraz pięciopozycyjnym przełącznikiem, a także gładko pracujący mostek Music Man Modern tremolo.

Majesty Gold Sparkle

Każdy z 77 unikalnych egzemplarzy modelu Majesty, w całości (wraz z główką i gryfem) wykończony na wysoki połysk w wersji Gold Sparkle, dostępny jest z czarnym hardware, ręcznym podpisem Johna Petrucci, numerowanym certyfikatem autentyczności oraz twardym futerałem. Model Majesty, jeden z najbardziej ergonomicznych i zbalansowanych w ofercie Music Mana, jest ucieleśnieniem wszystkiego, czego oczekuje się od sygnatury gitarzysty Dream Theater - innowacyjnej technologii, wszechstronności i eleganckiej nowoczesności.

Mahoniowy gryf przechodzący przez całym korpus połączono z bokami z lipy amerykańskiej i klonowym topem, natomiast podstrunnicę o promieniu 17" wykonano z błyszczącego hebanu. Znalazły się na niej customowe markery z inkrustacją przy pierwszym progu oraz 24 progi ze stali nierdzewnej. Gitarę uzbrojono w customowy mostek John Petrucci Music Man Piezo wykonany z hartowanej stali i wyposażony w siodełka ze stali nierdzewnej. Elektronika składa się z wbudowanego pickupa piezo oraz 2 humbuckerów DiMarzio Sonic Ecstasy, wspomaganych aktywnym preampem Custom Music Man, potencjometrem głośności push/push z podbiciem gainu oraz pasywnym potencjometrem tonów push/push 500kOhm z kondensatorem .022µF, oferującym dodatkową konfigurację barwy. Całość obsługiwana jest 3-pozycyjnym przełącznikiem pickupów, drugim, 3-pozycyjnym switchem piezo/magnetic oraz potencjometrem głośności piezo.

https://www.music-man.com
www.musicinfo.pl