Music Man 25th Anniversary Luke III BFR

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Music Man 25th Anniversary Luke III BFR

Firma Ernie Ball Music Man zaprezentowała nowy, jubileuszowy model 25th Anniversary Luke III BFR wyposażony w kilka udoskonaleń i nową, customową elektronikę.

Mija 25 lat od kiedy Ernie Ball Music Man rozpoczął budowę gitar sygnowanych przez Steve Lukathera. Z tej okazji firma zaprezentowała jubileuszowy model 25th Anniversary Luke III BFR. Instrument ten można było już zobaczyć w akcji w tym roku podczas koncertów Toto. 

Podobnie jak w innych modelach Luke III BFR (czyli z rodziny Ball Family Reserve), nowa sygnatura posiada mahoniowy korpus, który wieńczy kunsztownie wykonany top z klonu wzorzystego wycinany metodą bookmatched (blok klonowy przecinany jest na pół i rozkładany jak książka, co daje wrażenie lustrzanego odbicia dwóch kawałków płyty wierzchniej). Zastosowano wykończenie Bermuda Blue. Przykręcany pięcioma śrubami gryf zbudowano z przypiekanego klonu wzorzystego, a podstrunnicę z hebanu. Na podstrunnicy o promieniu 12" (305 mm) umieszczono 22 szerokie progi o niskim profilu oraz nowe ozdobne markery w kształcie bloków wykonane z pearloidu. Na niewielkiej główce o długości niecałych 15 centymetrów umieszczono wycinane laserowo logo. Korpus instrumentu wykończono na wysoki połysk lakierem poliestrowym, gryf pokryto olejem do konserwacji kolb i ręcznie kładzioną mieszanką wosków. Menzura gitary wynosi 25,5" (648 mm).

Gitara posiada blokowane klucze Schaller M6-IND w układzie 4+2, chromowany mostek Music Man floating vintage tremolo z utwardzaną stalową podstawą i giętymi stalowymi siodełkami. Na customowy układ elektroniczny jubileuszowego Luke'a składa się całkowicie nowy, humbucker Music Mana przy mostku z chromowaną osłoną, połączony z dwoma przetwornikami single coil znanymi z modelu Cutlass. Pickupy regulowane są pięciopozycyjnym przełącznikiem oraz wspomagane są aktywnym preampem Custom Music Man, potencjometrem głośności działającym w trybie push/push, który aktywuje aktywne podbicie gainu, ustawione fabrycznie na 12 dB aż do +20 dB oraz pasywnym potencjometrem tonów 500kOhm z kondensatorem .022µF.

Gitara jest limitowana do 25 egzemplarzy, ozdobiona ręcznym podpisem Steve Lukathera oraz sprzedawana wraz z numerowanym certyfikatem autentyczności.

Zdjęcie z koncertu: Dariusz Ptaszyński

https://www.music-man.com