Nowe modele Music Man Cutlass RS i Stingray RS

Newsy
Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Nowe modele Music Man Cutlass RS i Stingray RS

Firma Ernie Ball Music Man zaprezentowała nowe wersje modeli Cutlass RS i Stingray RS na 2018 rok.

Modele Cutlass RS i Stingray RS należą do linii Modern Classics, pierwotnie zaprojektowanej przez Leo Fendera w 1975 roku. Tegoroczne instrumenty posiadają w standardzie całkowicie nowe gryfy z przypalanego klonu wzorzystego oraz podstrunnice z hebanu, palisandru albo klonu. Nowe modele są już dostępne w Stanach Zjednoczonych a do sklepów europejskich trafią w sierpniu 2018 roku.

2018 Cutlass RS

Oprócz przykręcanego pięcioma śrubami gryfu z klonu wzorzystego oraz palisandrowej lub klonowej (w zależności od koloru wykończenia) podstrunnicy o promieniu 10", nowy Cutlass cechuje się oryginalną specyfikacją, w tym vintage'ową elektronika opartą na trzech singlach Music Mana w stylu lat '60 uzbrojonych w system "Silent Circuit" redukujący brzęczenie. Ponadto gitara posiada super gładko działający system tremolo Music Man Modern, lekki olchowy korpus oraz powiększoną główkę z kluczami Schallera w układzie 4+2.

Do dostępnych wcześniej wersji kolorystycznych, w 2018 roku dołączyła nowa - Firemist Silver.

 

2018 Cutlass RS HSS

Cutlass RS HSS to wspomniane nowe rozwiązania (gryf z przypalanego klonu wzorzystego i nowe podstrunnice) oraz oryginalna specyfikacja w większości pokrywająca się z modelem SSS. Pickup mostkowy w wersji HSS to customowy, ceramiczny humbucker Music Mana o vintage'owym brzmieniu, zestawiony z dwoma przetwornikami single-coil - całość sterowana 5 pozycyjnym przełącznikiem.

Dwie nowe wersje kolorystyczne to Firemist Silver z klonową podstrunnicą oraz Stealth Black z podstrunnicą z hebanu i czarno wykończonym gryfem.

 

 

2018 Stingray RS

Podobnie jak Cutlassy, 2018 Stingray RS posiada nowy gryf z przypalanego klonu wzorzystego oraz podstrunnice z hebanu, palisandru albo klonu (w zależności od wersji kolorystycznej). Gitara zachowała oryginalna specyfikację z układem dwóch vintage'owych humbuckerów z chromowanymi osłonami, sterowanych trzypozycyjnym przełącznikiem, systemem Music Man Modern Tremolo oraz lekkim korpusem z mahoniu afrykańskiego. Całość uzupełnia powiększona główna z kluczami Shallera w układzie 4+2.

Trzy nowe kolory to: Vintage Turquoise, Firemist Silver i Stealth Black (tak jak w przypadku Cutlassa RS HSS z hebanową podstrunnicą i czarnym, matowym wykończeniem gryfu).

 

https://www.music-man.com