Kolekcja Ernie Ball Music Man na 2018 rok

Newsy
Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Kolekcja Ernie Ball Music Man na 2018 rok

Firma Ernie Ball Music Man zaprezentowała kolekcję nowych modeli, które wejdą do oferty w pierwszej połowie 2018 roku.

2018 Stingray

2018 Stingray RS posiada nowy gryf z przypalanego klonu wzorzystego z hebanową, palisandrową albo klonową podstrunnicą (drewno podstrunnicy zależy od koloru modelu), customowe pickupy, powiększoną główkę z układem kluczy 4+2. Dostępny od 2 kwietnia.

2018 Cutlass

2018 Cutlass wyposażono w nowy gryf z przypalanego klonu wzorzystego oraz palisandrową lub klonową podstrunnicę (w zależności od koloru modelu). Gitara zachowuje oryginalną specyfikację, wliczając w to vintage'owy układ elektroniczny oparty na trzech przetwornikach single-coil, system tremolo oraz lekki olchowy korpus. Dostępny od 2 kwietnia.

2018 Cutlass HSS

2018 Cutlass HSS to nowy gryf z przypalanego klonu wzorzystego oraz hebanowa, palisandrowa lub klonowa podstrunnica (w zależności od koloru modelu) oraz oryginalna specyfikacja z olchowym korpusem, powiększoną główką z układem kluczy 4+2 oraz ceramicznym humbuckerem Music Man przy mostku. Dostępny od 2 kwietnia.

2018 Luke III

Luke III będzie oferowany w nowych kolorach - Firemist Purple i Buttercream z czarnym osprzętem. Gitara posiada olchowy korpus, gryf z przypalanego klonu, podstrunnicę z palisandru wschodnioindyjskiego, vintage'owe tremolo i pięciopozycyjny przełącznik. W układzie standardowym gitara napędzana jest pasywnymi humbuckerami Dimarzio, opcjonalnie dostępny jest również układ HSS. Dostępny od 1 maja.

2018 Luke III BFR

Luke III BFR będzie dostępny w nowej, ekskluzywnej wersji wykończenia Boysenberry. Gitara posiada olchowy korpus z centralnym mahoniowym blokiem i topem z klonu wzorzystego A+++ oraz gryf z klonu ptasie oczko. Dostępny od 1 maja.

2018 Valentine

Na 2018 roku firma Music Man przygotowała trzy nowe wykończenia sygnowanego przez gitarzystę Maroon 5 modelu Valentine - Saturn Gold, Husker Red oraz Toluca Lake Blue. Gitara posiada jednolity jesionowy korpus, przetworniki Ernie Ball Music Man (1 humbucker i 1 single-coil) oraz olejowany i woskowany gryf z przypalanego klonu wzorzystego. Opcjonalnie dostępna jest wersja z mostkiem tremolo. Dostępny od 1 maja.

2018 JP15

Nowa wersja kolorystyczna to półprzeźroczysty Matte Black. Gitarę wyposażono w lekki korpus z mahoniu afrykańskiego, top z klonu wzorzystego oraz klonowy gryf i podstrunnicę. Na pokładzie znajduje się m.in. para customowych pickupów Dimarzio Illuminator i system piezo pod mostkiem. Dostępna w wersji 6 i 7 strunowej z tremolo Ernie Ball Music Man JP, 3 pozycyjnym przełącznikiem i twardym futerałem Music Mana. W ofercie od 1 maja.

2018 JP 6 & 7

Nowe kolory: Stealth Black, Pearl Redburst, Firemist Purple i Mystic Dream. Sygnatura Johna Petrucci posiada jednolity korpus, super cienki gryf z podstrunnicą o promieniu 15" i progami medium jumbo ze stali nierdzewnej. Ponadto pickupy Dimarzio Crunchlab i Liqifire, system piezo oraz tremolo Ernie Ball Music Man. Dostępny od 1 maja.

2018 Albert Lee HH

Nowe wykończenia to Powder Blue i Charcoal Frost. Albert Lee HH, czyli ulepszona wersja oryginalnego modelu gitarzysty utrzymana jest w stylistyce retro i posiada lekki korpus z mahoniu afrykańskiego, palisandrowy gryf i podstrunnicę, customowe humbuckery DiMarzio oraz pięciopozycyjny przełącznik. Dostępny od 1 maja.

2018 St. Vincent HH

Wyposażona pierwotnie w trzy mini humbuckery sygnatura St. Vincent będzie w 2018 roku uzbrojona również w zaprojektowaną przez Music Mana parę standardowych humbuckerów. Nowy St. Vincent HH będzie posiadać lekki korpus z mahoniu afrykańskiego, gryf z przypalanego klonu wzorzystego, hebanową lub palisandrową podstrunnicę (w zależności od wersji kolorystycznej), czarny lub chromowany osprzęt, dopasowane osłony pickupów oraz pięciopozycyjny przełącznik. Dostępny w czterech wersjach wykończenia: Charcoal Sparkle, Blue Dawn, Stealth Black i Sea Breeze. W ofercie od 1 czerwca.

2018 St. Vincent HHH

Model ze standardową elektroniką (3 customowe mini humbuckery DiMarzio i pięciopozycyjny przełącznik) będzie dostępny z nowym gryfem z przypalanego klonu wzorzystego z hebanową lub palisandrową podstrunnicą (w zależności od wersji kolorystycznej). Ponadto instrument posiada m.in. korpus z mahoniu afrykańskiego i tremolo Ernie Ball Music Man. Dostępne kolory to Stealth Black, Polaris White, Tobacco Burst i St. Vincent Blue. W ofercie od 1 czerwca.

2018 Stingray 5 Bass

W nowej wersji basu zastosowano nowe rozwiązania, które mają zapewnić nowy poziom komfortu gry przy zachowaniu brzmienia StingRay 5. Wśród nowych pomysłów znalazł się bardziej zaokrąglony kontur zwiększający wygodę gry, rzeźbiony neck joint umożliwiający swobodny dostęp do każdego z 22 progów ze stali nierdzewnej, lekki aluminiowy osprzęt, nowa, ulepszona elektronika StingRay z magnesami neodymowymi i nowy 18 voltowy preamp. Ponadto solidna konstrukcja, elegancki pickguard i układ kluczy 4+1. Dostępny od 20 lipca.

2018 Stingray 4 Bass

Czterostrunowa wersja basu posiada podobną specyfikację co Stingray 5 i dostępna będzie od 20 lipca.

https://www.music-man.com