Gibson Les Paul Special Double Cutaway 2018

Newsy
Pozostałe artykuły marki GIBSON
Gibson Les Paul Special Double Cutaway 2018

W 2018 roku do oferty Gibsona wróci model Les Paul Special Double Cutaway.

Nowa, specjalna edycja tej ikonicznej rock'n'rollowej gitary łączy w sobie vintage'owy wygląd i brzmienie z bezkompromisowym działaniem.

Gibson Les Paul Special Double Cutaway 2018 w wykończeniu TV Yellow posiada mahoniowy korpus i gryf o profilu SlimTaper. Decydujące o wyglądzie instrumentu podwójne wcięcie korpusu, zapewnia dobry dostęp do najwyższych pozycji. Na palisandrowej podstrunnicy znalazły się 22 progi, w celu zwiększenia wytrzymałości poddane działaniu bardzo niskiej temperatury, oraz akrylowe znaczniki pozycji w kształcie kropek. Na korpusie umieszczono szylkretowy, wielowarstwowy pickguard, a na główce instrumentu logo o historycznym kształcie. Menzura gitary wynosi 24,75", a promień podstrunnicy 12".

Instrument wyposażono w jednoczęściowy niklowany mostek typu wraparound, w którym struny przewleka się od strony przetwornika, a następnie owija, co podnosi sustain i zapewnie bogate brzmienie, z którego znany jest Les Paul Double Cutaway. Odpowiadają ze nie pickupy P-90 Soapbar, sterowane odrębnymi regulatorami Volume i Tone oraz trzypozycyjnym przełącznikiem. Cena gitary wynosi 1399 dolarów.

http://www.gibson.com