"Kosmiczny" Gibson Modern Flying V

Newsy
Pozostałe artykuły marki GIBSON
"Kosmiczny" Gibson Modern Flying V

Wśród nowości firmy Gibson na 2018 rok znalazł się model Modern Flying V, inspirowany klasyczną konstrukcją z 1967 roku, ale o odświeżonym designie.

Jak zapowiada firma, model Modern Flying V, który zasilił linię Gibson Custom Limited Run to shredderska maszyna rodem z SF, cechująca się designem "ery kosmicznej", customowo platerowanym, metalowym wyposażeniem oraz skrzącym się wykończeniem. Zapewne nawiązanie do Science Fiction nie jest tu przypadkowe, bowiem kształt korpusu wyraźnie nawiązuje do rakietowego logo Star Treka.

Nowa wersja, zainspirowana kultową konstrukcją Gibson Flying V z 1967 roku, została zaprezentowana na styczniowych targach CES Show w Las Vegas. Posiada ona m.in. konturowany, klonowy top; główkę w zaprezentowanej w ubiegłym roku konstrukcji Apex mającej zwiększyć jej wytrzymałość, szczególnie w newralgicznym punkcie łącznie z gryfem; nawiercone gniazdo output umieszczone w bocznej ściance tylnej części gitary oraz hardware dopasowany kolorystycznie do wykończenia. Każdy model wykonany jest z lekkiego, jednolitego drewna i został wyposażony w customowy, dopasowany, prostokątny pokrowiec oraz certyfikat autentyczności.

Konturowany, klonowy top gitary osadzony jest na mahoniowym korpusie solid body pomalowanym lakierem nitro. Gryf o profilu slim C wykonano z jednego kawałka mahoniu, natomiast podstrunnicę z naturalnego, wytwarzanego z papieru tworzywa richlite. Podstrunnica posiada promień 12", 22 progi medium jumbo i małe, prostokątne znaczniki pozycji. Siodełko główki, wykonane z mineralno-akrylowego tworzywa o nazwie Corian, ma 42,85 mm szerokości. Menzura instrumentu liczy natomiast 24,75" (62,865 cm).

Na pokładzie Gibsona Modern Flying V znalazł się metalowy, platerowany osprzęt, mostek Tune-O-Matic ze Stopbarem i klucze Mini Grover oraz bardzo duży pickguard z platerowanego mosiądzu. Wszystkie te elementy dopasowano kolorystycznie do - odpowiednio - jednej z trzech wersji dostępnego wykończenia - Ebony Prism, Silver Prism i Gold Prism. Za napęd instrumentu odpowiadają humbuckery Gibsona - 496R (gryf) i 500T (mostek), sterowane trzypozycyjnym przełącznikiem oraz regulatorem Volume i Tone.

http://www.gibson.com