Ibanez AE245JR OPN

Newsy
Ibanez AE245JR OPN

Flagową serię AE gitar akustycznych Ibaneza poszerzył kolejny model AE245 JR OPN, wyróżniający się krótszą skalą oraz nieco mniejszym, bardzo komfortowym mahoniowym korpusem.

Kompaktowy korpus o kształcie AE Jr z pojedynczym wcięciem cutaway posiada lity top z mahoniu oraz mahoniowe boki i tył. Zarówno szyjka jak i cały korpus wykończono naturalnym, matowym lakierem w technologii Open Pore, dzięki czemu wibracje nie są tłumione przez grubszą warstwę lakieru a pod palcami czuć fakturę drewna z "otwartymi porami".

 

Mahoniowy gryf zaopatrzono w 20-progową podstrunnicę z drewna Ovangkol, z którego wykonano również mostek. Od strony wizualnej gitarę wzbogaca kilkuwarstwowy binding korpusu, rozeta łącząca abalon i klon oraz specjalnie zaprojektowana drewniana inkrustacja na podstrunnicy.

 

 

Całość uzupełniają chromowane klucze Die-cast o przełożeniu 18:1, siodełka gryfu i mostka z kości, kołki mostka Ibanez Advantage oraz pickup T-bar Ibaneza wraz z preampem Ibanez Custom Electronics, zasilanym dwoma bateriami litowymi typu 2032.

 

Krótsza skala 607 mm oferuje mniejsze naprężenie strun co w połączeniu z kompaktowym korpusem zapewnia łatwiejszą grę, co szczególnie docenią również początkujący gitarzyści.

 

 

 

 

www.ibanez.com

www.meinldistribution.pl