Gibson Les Paul Custom Scorpion

Newsy
Pozostałe artykuły marki GIBSON
Gibson Les Paul Custom Scorpion

Do oferty Custom Shopu Gibsona trafił nowy model Les Paul Custom Scorpion w trzech ściśle limitowanych wersjach wykończenia.

Gibson Les Paul Custom Scorpion oparty jest na popularnych, customowych modelach Widow i Centipede, ale wynosi zastosowane w nich rozwiązania na jeszcze wyższy poziom. Po raz pierwszy paski w centralnej części topu wykonanego z dwóch kawałków mocno wzorzystego klonu występują naprzemiennie z szerszymi elementami pokrytymi transparentną kolorową bejcą. Ten przyciągający uwagę efekt wizualny pasuje do dzielonych, prostokątnych, wykonanych masy perłowej markerów Super 400 oraz wielowarstwowego bindingu zdobiącego mahoniowy, lżejszy korpus.

Gryf o profilu Medium C wykonano z jednego kawałka mahoniu i osadzono głęboko w korpusie znaną z instrumentów Gibsona metodą Long Tenon. Do budowy podstrunnicy o promieniu 12" użyto richlite, czyli ekologicznego, wytrzymałego komponentu papieru. Znalazły się na niej 22 progi medium jumbo. Siodełko główki wykonano z tworzywa łączącego żywicę akrylową i minerały naturalne, zwanego corianem. Menzura instrumentu wynosi oczywiście 24,75".

Na układ elektroniczny złożyła się para mocnych humbuckerów, 490R pod gryfem i 498T przy mostku - każdy regulowany odrębnymi pokrętłami Volume i Tone oraz trzypozycyjny przełącznik dźwigniowy. Złoty osprzęt gitary obejmuje klasyczny mostek Tune-O-Matic ze stopbarem i klucze Kidney Grover.

Gibson Les Paul Custom Scorpion dostępny jest w trzech wersjach: Yellow Scorpion, Red Scorpion i White Scorpion. Każdy z kolorowych skorpionów limitowany jest do 25 egzemplarzy.

http://www.gibson.com