Gibson rezygnuje z NAMM 2018

Newsy
Pozostałe artykuły marki GIBSON
Gibson rezygnuje z NAMM 2018

Firma Gibson zrezygnowała z uczestnictwa w tegorocznych targach NAMM 2018, które rozpoczną się 25 stycznia w kalifornijskim Anaheim.

NAMM to najważniejsza branżowa impreza więc nieobecność na niej legendarnej marki i jednego z największych producentów gitar na świecie jest dużym zaskoczeniem. Gibson zmniejszył zainteresowanie NAMM już w ubiegłym roku, kiedy w Anaheim pokazał kilka customowych modeli, jednak zdecydował się na premierę nowego modelu solidbody - nazwanego później Modern Double Cut - na targach Consumer Electronics Show. Modern Double Cut pojawił się na NAMM dopiero podczas letniej edycji w Nashville.

W tym roku Gibson zamierza skupić się już wyłącznie na targach CES, które startują już 9 stycznia w Las Vegas. Może to mieć związek z zaangażowaniem Gibsona w inne technologiczne marki, jak Philips, TEAC, Tascam czy Onkyo. Być może za taką decyzją stoją również problemy finansowe, z którą boryka się amerykańska marka, a których przejawem była choćby decyzja o sprzedaży fabryki w Memphis.

Tegoroczne targi NAMM 2018 odbędą się w dniach 25-28 stycznia w Anaheim w Kalifornii. Po raz kolejny weźmie w nich udział również redakcja Magazynu Gitarzysta.