Epiphone wraca z modelem Riviera

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Epiphone wraca z modelem Riviera

Epiphone powraca z modelem Riviera, jednym z oryginalnych, najtrwalszych klasyków marki, którego korzenie sięgają początku lat '60.

Po cechujący się korpusem semi hollow model Epiphone Riviera sięgali gitarzyści reprezentujący wszystkie gatunki i pokolenia, w tym tacy artyści jak Robben Ford, Otis Rush, Lou Reed z Velvet Underground, czy Nick Valensi z The Strokes. Nowa odsłona Riviery posiada korpus z klonowej sklejki z klonowym blokiem centralnym, 3-warstwowy pickguard z klasycznym logo Epiphone „E”, a także regulowany mostek Epiphone LockTone Tune-O-Matic ze strunociągiem Frequensator. Gitara dostępna jest w dwóch wersjach wykończenia na wysoki połysk - Royal Tan i Sparkling Burgundy.

Mahoniowy gryf cechuje się zaokrąglonym profilem C. Podstrunnica z wawrzynu indyjskiego posiada 22 progi medium jumbo, markery w kształcie równoległoboków, siodełko Graph Tech NuBone o szerokości 43 mm, a także jednowarstwowy kremowy binding, który umieszczono także na topie i tylnej płycie korpusu. Promień podstrunnicy wynosi 12" z menzura 24,72" (628 mm).

Sercem układu elektrycznego jest para przetworników Epiphone PRO Mini Humbucker umieszczonych w niklowanych puszkach i sterowanych trójpozycyjnym przełącznikiem Epiphone. Każdy przetwornik ma dedykowane pokrętła Volume i Tone z kondensatorami CTS. Niklowany osprzęt obejmuje także klucze Epiphone Vintage Deluxe z metalowymi główkami.

https://www.epiphone.com/