Epiphone Nancy Wilson Fanatic

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Epiphone Nancy Wilson Fanatic

Gitarzystka i współzałożycielka zespołu Heart, Nancy Wilson, debiutuje z pierwszym sygnowanym modelem z logo Epiphone.

Epiphone Nancy Wilson Fanatic dostępny jest w wykończeniu Fireburst, a kształt jego korpusu oparty jest na designie modelu Gibson Nighthawk, który został zaprezentowany po raz pierwszy w 1993 roku (i pięć lat później wycofany z produkcji). Wilson zazwyczaj sięgała po Les Paule, jednak preferowany przez nią Nighthawk posiada korpus, który - wciąż zachowując rockowy charakter solid body - ma nieco mniejsze rozmiary, lepiej dopasowane do kobiecej sylwetki. Pierwszy model, Nancy Wilson Nighthawk, Gibson wypuścił w 2013 roku, ozdabiając go umieszczonym na płytce osłony pręta logo Fanatic, wziętym z wydanego rok wcześniej albumu Heart. Przy okazji najnowszej edycji Epiphone, Fanatic zastąpił Nighthawka w nazwie modelu, a logo na płytce, czcionką i kolorem wprost nawiązuje do wspomnianej płyty.

Instrument charakteryzuje się mahoniowym korpusem z fornirem z klonu wzorzystego na topie i białym bindingiem, który znajdziemy również na podstrunnicy. Wklejany przy 16 progu, mahoniowy gryf o zaokrąglonym profilu C zestawiono z hebanową, 22-progową podstrunnicą. Gitarę wyposażono w progi medium jumbo, markery z pearloidu w kształcie dzielonych równoległoboków, siodełko Graph Tech NuBone, mostek Nighthawk Hardtail ze strunami przechodzącymi przez korpus oraz klucze Epiphone Deluxe.

Za brzmienie odpowiadają humbuckery ProBucker - umieszczony pod kątem, mostkowy ProBucker 3 Slant z odkrytymi szpulami oraz gryfowy ProBucker FB720 w niklowanej osłonie. Ich pracę reguluje pięciopozycyjny przełącznik oraz potencjometry Master Volume i Master Tone. Epiphone Nancy Wilson Fanatic oferowany jest z logo gitarzystki na tylnej części główki i z twardym futerałem a także certyfikatem autentyczności w komplecie.

 

https://www.epiphone.com/