Kolekcja akustyków Epiphone Inspired By Gibson

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Kolekcja akustyków Epiphone Inspired By Gibson

Epiphone prezentuje kolejną kolekcję 'Inspired By Gibson', tym razem modeli akustycznych - Hummingbird, J-45 oraz J-200.

Poznaliśmy już najnowsze modele Epiphone Inspired By Gibson ES Collection, teraz przyszedł czas na instrumenty akustyczne. Nowa kolekcja gitar inspirowanych klasycznymi konstrukcjami Gibsona, jednak w przystępniejszej cenie, obejmuje modele Hummingbird w wersji 6- i 12-strunowej, J-45 i J-45 EC, czyli z wcięciem korpusu oraz J-200.

Epiphone Inspired by Gibson Hummingbird

Hummingbird to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gitar akustycznych, jakie kiedykolwiek zbudowano. Epiphone Inspired by Gibson Hummingbird posiada boki i tył korpusu z litego mahoniu oraz top z litego świerku sitka wzmocniony świerkowym ożebrowaniem Quarter Sawn. Hummingbird oferowany jest w dwóch wersjach wykończenia - Aged Heritage Cherry Sunburst Gloss oraz Aged Antique Natural Gloss (obydwa ze złotym osprzętem), natomiast Hummingbird 12-String dostępny jest w kolorze Aged Heritage Cherry Sunburst Gloss z osprzętem niklowanym.

Epiphone Inspired by Gibson Hummingbird - Aged Heritage Cherry Sunburst Gloss

Epiphone Inspired by Gibson Hummingbird - Aged Antique Natural Gloss

Epiphone Inspired by Gibson Hummingbird 12-String - Aged Heritage Cherry Sunburst Gloss

Gryf cechuje się zaokrąglonym profilem C i został wykonany z mahoniu. Podstrunnica z wawrzynu indyjskiego o promieniu 12" (305 mm) mieści 20 progów medium jumbo, siodełko z kości o szerokości 43 mm oraz duże markery w kształcie podzielonych równoległoboków, wykonane z masy perłowej. Podstrunnica obwiedziona jest bindingiem w kolorze Antique Ivory, wielowarstwowy binding Ivory/Black zdobi również top i płytę tylną korpusu.

Na pokładzie znajdziemy podsiodełkowy pickup Fishman Sonicore oraz mocowany w otworze rezonansowym preamp Sonitone z kontrolą Volume i Tone. Osprzęt obejmuje tradycyjny mostek 'Reverse Belly' z wawrzynu, z siodełkiem z kości i kołkami z syntetycznej kości słoniowej, a także klucze Epiphone Deluxe (Hummingbird) lub Grover Mini Rotomatic (Hummingbird 12-String). Nie mogło oczywiście zbraknąć jednego ze znaków rozpoznawczych modelu - szylkretowego pickguarda w typowym kształcie Hummingbird z grafiką przedstawiającą kolibra.

Epiphone Inspired by Gibson J-45 i J-45 EC

Klasyczny J-45 był wybierany przez legendarnych muzyków od czasu jego wprowadzenia na rynek w 1942 roku. Jest to najbardziej znany i najpopularniejszy model gitary akustycznej Gibsona musiał więc znaleźć się w kolekcji Epiphone Inspired By Gibson. Najnowsze modele Epiphone J-45 i J-45 EC dostępne są w wykończeniu Aged Vintage Sunburst Gloss z niklowanym osprzętem i wielowarstwowym bindingiem Ivory/Black topu i jednowarstwowym Ivory płyty tylnej korpusu.

Epiphone Inspired by Gibson J-45 - Aged Vintage Sunburst Gloss

Epiphone Inspired by Gibson J-45 EC - Aged Vintage Sunburst Gloss z cutawayem

Instrument posiada boki i tył korpusu z litego mahoniu oraz top z litego świerku sitka wzmocniony świerkowym ożebrowaniem Quarter Sawn. Gryf cechuje się zaokrąglonym profilem C i został wykonany z mahoniu. Podstrunnica z wawrzynu indyjskiego o promieniu 12" (305 mm) mieści 20 progów medium jumbo, siodełko z kości o szerokości 43 mm oraz duże markery w kształcie kropek, wykonane z masy perłowej.

Osprzęt obejmuje tradycyjny mostek 'Reverse Belly' z wawrzynu, z siodełkiem z kości i kołkami z syntetycznej kości słoniowej oraz klucze z główkami z syntetycznej kości słoniowej i szylkretowy pickguard J-45 (Epiphone J-45) lub Tear Drop (Epiphone J-45 EC).

Elektronika modelu Epiphone J-45 to podsiodełkowy pickup Fishman Sonicore oraz mocowany w otworze rezonansowym preamp Sonitone z kontrolą Volume i Tone. Na pokładzie Epiphone J-45 EC znajdziemy natomiast podsiodełkowy pickup Fishman Sonicore i preamp Fishman Presys II z kontrolą Volume, Bass i Treble, przełącznikiem fazy oraz wbudowanym tunerem i wyświetlaczem LED.

Epiphone Inspired by Gibson J-200

Epiphone Inspired by Gibson J-200 to hołd złożony legendarnemu modelowi Gibson SJ-200, który od czasu jego wprowadzenia w 1937 roku był wybierany m.in. przez takich artystów Tex Ritter, Gene Autry, Emmylou Harris, Elvis Presley, Jimmy Page, Bob Dylan, George Harrison czy The Edge. Instrument dostępny jest w dwóch kolorach - Aged Antique Natural Gloss i Aged Vintage Sunburst Gloss - obydwa ze złotym osprzętem i ozdobnym paskiem poprowadzonym przez środek tylnej płyty korpusu.

Epiphone Inspired by Gibson J-200 - Aged Antique Natural Gloss

Epiphone Inspired by Gibson J-200 - Aged Vintage Sunburst Gloss

Instrument posiada boki i tył korpusu z litego klonu wzorzystego oraz top z litego świerku sitka wzmocniony świerkowym ożebrowaniem Quarter Sawn. Gryf cechuje się zaokrąglonym profilem C i został wykonany z dwóch kawałków klonu rozdzielonych paskiem mahoniu. Podstrunnica z wawrzynu indyjskiego o promieniu 12" (305 mm) mieści 20 progów medium jumbo, siodełko z kości o szerokości 43 mm oraz duże markery w kształcie korony, wykonane z masy perłowej. Podstrunnica obwiedziona jest bindingiem w kolorze Antique Ivory, wielowarstwowy binding Ivory/Black zdobi również top i płytę tylną korpusu.

Na pokładzie znajdziemy podsiodełkowy pickup Fishman Sonicore oraz mocowany w otworze rezonansowym preamp Sonitone z kontrolą Volume i Tone. Osprzęt obejmuje tradycyjny, inkrustowany mostek J-200 Moustache, siodełkiem z kości i kołkami z syntetycznej kości słoniowej, a także klucze Epiphone Deluxe i ozdobny szylkretowy pickguard J-200 Style.

https://www.epiphone.com/