Epiphone odświeża historyczne modele Crestwood, Coronet i Wilshire

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Epiphone odświeża historyczne modele Crestwood, Coronet i Wilshire

Epiphone proponuje wycieczkę w przeszłość wraz z odświeżonymi modelami Crestwood, Coronet i Wilshire - jednymi w pierwszych instrumentów marki typu solid-body.

Epiphone Crestwood Custom

Crestwood pojawił się po raz pierwszy w 1958 roku, a w nieco zmodyfikowanej formie w 1959 roku jako Crestwood Custom - był to pierwszy oryginalny projekt gitary elektrycznej z korpusem solid body firmy Epiphone.

Nowy Epiphone Crestwood Custom powraca do swoich korzeni dzięki elementom specyfikacji, które nawiązują do wczesnych modeli. Wśród nich jest mahoniowy korpus z podwójnym, symetrycznym wcięciem, dwa przetworniki Epiphone PRO Mini Humbucker, zmniejszona główka Kalamazoo z układem kluczy 3+3, plakietką Epiphone Bikini i kluczami Epiphone Deluxe Vintage z główkami w kolorze kości słoniowej, a także przeźroczysty pickguard Epiphone Butterfly z białym paskiem między przetwornikami i logo w kształcie litery E. Instrument dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych - Polaris White i Cherry.

Epiphone Crestwood Custom wyposażony jest we wklejany, mahoniowy gryf o profilu Medium C oraz podstrunnicę z wawrzynu indyjskiego o promieniu 12" (305 mm). Podstrunnica mieści 22 progi medium, owalne markery oraz siodełko Graph Tech NuBone. Na pokładzie znajdziemy mostek LockTone Tune-O-Matic ze strunociagiem Tremotone z osłoną z wawrzynu z logo E, a także trójpozycyjny przełącznik i po dwa potencjometry Volume i Tone z kondensatorami CTS.

Epiphone Coronet

Po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 1958 roku, Epiphone Coronet był jednym z pierwszych i najbardziej udanych projektów oryginalnych gitar elektrycznych typu solid body.

Najnowsza wersja przywraca wiele cech wczesnych modeli Coronet, w tym mahoniowy korpus z podwójnym, symetrycznym wcięciem, pojedynczy przetwornik Epiphone PRO P-90 Dogear, zmniejszona główka Kalamazoo z plakietką Epiphone Bikini i kluczami umocowanymi w układzie 3+3, po trzy na jednej płytce oraz z główkami w kolorze kości słoniowej, a także biały pickguard Butterfly z logo w kształcie litery E. Instrument dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych - Cherry i Ebony.

Epiphone Coronet jest wyposażony jest we wklejany, mahoniowy gryf o profilu Medium C oraz podstrunnicę z wawrzynu indyjskiego o promieniu 12" (305 mm). Podstrunnica mieści 22 progi medium, znaczniki pozycji w kształcie kropek oraz siodełko Graph Tech NuBone. Na pokładzie znajdziemy kompensowany mostek typu wraparound Epiphone Lightning Bar, a także pojedyncze potencjometry Volume i Tone z kondensatorami CTS.

Epiphone Wilshire P-90

Od momentu debiutu w 1959 roku Wilshire jest jednym z najbardziej udanych oryginalnych projektów gitary elektrycznej z korpusem solid body firmy Epiphone.

Najnowsza wersja Wilshire P-90 przynosi wiele cech najwcześniejszych modeli, w tym mahoniowy korpus z podwójnym, symetrycznym wcięciem, dwa przetworniki Epiphone PRO P-90 Soapbar, zmniejszona główka Kalamazoo z układem kluczy 3+3, plakietką Epiphone Bikini i kluczami Epiphone Deluxe z główkami w kolorze kości słoniowej oraz szylkretowy pickguard Butterfly z logo w kształcie litery E. Instrument dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych - Cherry i Ebony.

Epiphone Wilshire P-90 jest wyposażony jest we wklejany, mahoniowy gryf o profilu Medium C oraz podstrunnicę z wawrzynu indyjskiego o promieniu 12" (305 mm). Podstrunnica mieści 22 progi medium, znaczniki pozycji w kształcie kropek oraz siodełko Graph Tech NuBone. Na pokładzie znajdziemy mostek LockTone Tune-O-Matic ze stopbarem LockTone, a także trójpozycyjny przełącznik i po dwa potencjometry Volume i Tone z kondensatorami CTS.

https://www.epiphone.com/