Music Man Mariposa - nowa sygnatura Omara Rodrígueza-Lópeza

Newsy

Krzysztof Inglik

Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Music Man Mariposa - nowa sygnatura Omara Rodrígueza-Lópeza

Firma Music Man zaprezentowała zupełnie nowy model w swojej ofercie - Mariposa, sygnowany przez gitarzystę The Mars Volta i At the Drive-In, Omara Rodrígueza-Lópeza.

Music Man Mariposa cechuje się nowym, offsetowym kształtem korpusu, z niesymetrycznymi wcięciami, któremu najbliżej do modeli firmy sygnowanych przez Alberta Lee. Instrument będzie dostępny w czterech wersjach wykończenia typu deluxe lub standard. Mariposa Deluxe to kolory Imperial White i Imperial Black połączone ze złotym osprzętem i gałkami potencjometrów. Wersja standard to barwy Pueblo Pink i Dorado Green plus chromowany hardware. Wszystkie opcje kolorystyczne charakteryzują się również dopasowanymi główkami. Unikalnym elementem designu gitary jest dopasowany kolorystycznie pickguard (odpowiednio w barwach Black, White, Torrid Maroon lub Turbulent Green), ozdobiony kwiatowym ornamentem wycinanym metodą laserową.

Lekki korpus Mariposy wykonano z drewna okoume, gryf z przypiekanego klonu, a podstrunnicę z hebanu. Korpus wykończono na wysoki połysk lakierem poliestrowym, a gryf w naturalnym kolorze specjalną mieszanką wosków oraz olejem do kolb broni. Gryf został przykręcony do korpusu pięcioma śrubami. Na podstrunnicy o promieniu 10" (25,4 cm) znajdziemy 22 progi medium o wysokim profilu oraz duże, prostokątne markery w perłowym kolorze. Menzura gitary wynosi 25,5".

Za brzmienie odpowiada para customowych humbuckerów Music Man z złotych lub chromowanych osłonach. Ich charakter ma oddać zamiłowanie Lopeza do przesterowanej gry jednak z zachowaniem wszelkich subtelności klasycznego stylu humbuckerów. Każdemu przetwornikowi dedykowany jest oddzielny potencjometr głośności (o rezystencji 500 kOhm), a elektronikę uzupełnia trzypozycyjny przełącznik. Na wyposażenie Mariposy składa się mostek Music Man Modern tremolo z vintage'owymi stalowymi siodełkami oraz blokowane klucze Schaller M6-IND.

 

 

https://www.music-man.com