Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - grudzień 2019

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - grudzień 2019

Światło dzienne ujrzała właśnie najnowsza, grudniowa kolekcja Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve, w skład której weszły cztery unikalne modele.

Seria Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve jest z założenia celebracją dziedzictwa Music Mana i wyjątkowych umiejętności jego lutników. Cztery nowe instrumenty, które zasiliły serię w grudniu 2019 roku to John Petrucci 15 w wersji Purple Sunset, StingRay w kolorze Atomic Orange, St. Vincent HH w wykończeniu Dargie Green 3 oraz Cutlass HSS Blue Magic. Każda gitara Ball Family Reserve, w porównaniu ze standardowymi egzemplarzami posiada ulepszenia, takie jak nowe wersje wykończeń czy wyselekcjonowane drewno użyte do budowy, które czynią z tych instrumentów jedyne w swoim rodzaju unikaty.

JP15 Purple Sunset

 

JP15 od razu przyciąga uwagę nietuzinkowym wyglądem - chromowany hardware (obejmujący również pokrętła Volume i Tone), połączono z fioletowym odcieniem korpusu i topem z niezwykle efektownego klonu spalted (jego unikalna faktura powstaje w najczęściej martwym drewnie w wyniku działania organizmów pasożytniczych, takich jak grzyby), w customowym wykończeniu Purple Sunset. Każdy z 84 egzemplarzy gitary został ręcznie podpisany przez Johna Petrucci i dostarczany jest z numerowanym certyfikatem autentyczności.

JP15 posiada lekki korpus z mahoniu afrykańskiego oraz gryf i podstrunnicę z wyselekcjonowanego i poddanego działaniu wysokiej temperatury klonu wzorzystego. Podstrunnica o promieniu 17" mieści 24 progi medium jumbo ze stali nierdzewnej, markery JP15 w kształcie tarcz, tarczę z cyfrą 15 przy pierwszym progu oraz czarne kropki bocznych znaczników pozycji. Zastosowano parę humbuckerów DiMarzio Illuminator oraz zainstalowany pod mostkiem pickup piezo. Do tego aktywny preamp Custom Music Man, potencjometr głośności push/push z podbiciem gainu, pasywny potencjometr tonów push/push 500kOhm z kondensatorem .022µF, oferujący dodatkową konfigurację barwy, trzypozycyjny przełącznik pickupów z customową konfiguracją położenia środkowego, drugi, trzypozycyjny switch piezo/magnetic oraz potencjometr głośności piezo. Instrument wyposażono również w customowy mostek tremolo piezo ze stalowymi siodełkami i prostokątną nakładką oraz blokowane klucze Schaller M6-IND z perłowymi główkami.

 

StingRay Atomic Orange

Limitowany do 51 egzemplarzy StingRay posiada korpus z drewna okoume w ekskluzywnym wykończeniu na wysoki połysk w kolorze Atomic Orange sparkle. Przykręcany gryf z klonu wzorzystego, poddanego wysokiej temperaturze połączono z hebanową podstrunnicą o promieniu 10". Umieszczono na niej 22 progi medium jumbo oraz nietypowe dla tego modelu markery w kształcie bloków (zamiast standardowych kropek) wykonanych z pearloidu. Na pokładzie znajdziemy parę humbuckerów Music Man Custom z magnesami Alnico V i prostą regulacją za pośrednictwem trzypozycyjnego przełącznika i pojedynczych regulatorów Master Volume i Master Tone. Ponadto instrument posiada kompensowane siodełko z kości, vintage'owy mostek Music Man Modern Tremolo oraz blokowane klucze Schaller M6-IND. Menzura wynosi 25,5".

 

St. Vincent HH Dargie Green 3

Limitowany do zaledwie 41 egzemplarzy St. Vincent w opcji z parą humbuckerów cechuje się pięknym, oliwkowo-zielonym, matowym wykończeniem Dargie Delight 3, które pokrywa cały korpus oraz top główki. Koresponduje z nim ciemna, hebanowa podstrunnica, na której standardowe markery zastąpiono perłowymi paskami poprowadzonymi wzdłuż całej długości obydwu krawędzi, a także czarny hardware - pickguard, siodełko z melaminy, osłony potencjometrów, gałki, mostek Custom St. Vincent Music Man Tremolo i główki kluczy Schaller M6-IND. Korpus gitary wykonano z drewna okoume, a gryf z przypalanego klonu wzorzystego. Zastosowano humbuckery Music Man Custom regulowane potencjometrami Master Volume i Master Tone oraz pięciopozycyjnym przełącznikiem o indywidualnych ustawieniach (pozycja 1 - humbucker mostkowy, łączenie szeregowe, pozycja 2 - zewnętrzne cewki obydwu humbuckerów, łączenie równoległe, pozycja 3 - obydwa humbuckery, łączenie równoległe, pozycja 4 - wewnętrzne cewki, łączenie równoległe, pozycja 5 - humbucker gryfowy, łączenie szeregowe). 22 progowa podstrunnica posiada promień 10", natomiast menzura wynosi 25,5". Gitara została podpisane przez Annie Clark na płytce elektroniki z tyłu korpusu.

 

Cutlass HSS Blue Magic

Cutlass charakteryzuje się lekkim olchowym korpusem w satynowym wykończeniu Blue Magic, obejmującym również główkę. Towarzyszą mu czarne i jasne dodatki - pergaminowy pickguard oraz jasny gryf i 22 progowa podstrunnica (progi wykonano ze stali nierdzewnej) z klonu wzorzystego zestawione z czarnym bindingiem podstrunnicy, czarnymi kropkami markerów oraz pozostałym hardware. Składają się na niego kompensowane siodełko z melaminy, blokowane klucze Schaller M6-IND i mostek Music Man Modern Tremolo. Przetworniki Music Man Custom w układzie HSS sterowane są potencjometrami Master Volume i Master Tone praz pięciopozycyjnym przełącznikiem. Instrument limitowany jest do 56 egzemplarzy.

 

https://www.music-man.com
www.musicinfo.pl