Cort Manson Meta Series MBM-1 - nowa sygnatura Matta Bellamy

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CORT
Cort Manson Meta Series MBM-1 - nowa sygnatura Matta Bellamy

Cort, Manson Guitar Works oraz lider Muse, Matt Bellamy zaprezentowali najnowszy sygnowany model Manson Meta Series MBM-1.

W połowie ubiegłego roku informowaliśmy o nabyciu przez Matta Bellamy marki Manson Guitar Works, która przez wiele lat wykonywała dla gitarzysty i frontmana Muse customowe instrumenty. Na targach NAMM 2020 marka zaprezentowała najnowszą linię Meta Series, w której pierwszy modelem jest MBM-1. Sygnowany przez Bellamy'ego Manson Meta Series MBM-1 jest gitarą z nieco niższej półki cenowej, produkowaną na licencji wspólnie z marką Cort, zgodnie ze ścisłymi wskazówkami i wymaganiami artysty. Pomimo niższej ceny, liczne modyfikacje pozwoliły na zbliżenie go do instrumentów używanych przez lidera Muse.

Cort Manson Meta Series MBM-1 posiada ergonomiczny korpus opracowany przez założyciela Manson Guitar Works, Hugh Mansona dla Matta Bellamy. Do jego budowy użyto drewna lipowego. Przykręcany gryf o cechuje się profilem Manson soft V i został wykończony satynowo. Wieńczy go podstrunnica z figowca o zmiennym profilu 12"-16" i 22 progach. Gitara dostępna jest w dwóch wersjach wykończenia - Satin Black i Starlight Silver - obydwie z chromowanym osprzętem. Na dopasowanej kolorystycznie główce znalazł się podpis Matta Bellamy. Menzura instrumentu wynosi 25,5” (648 mm).

MBM-1 wyposażono w parę nowych przetworników Manson Humbucker, zaprojektowanych specjalnie na potrzeby tego modelu. Wszechstronny, dostosowany do wielu stylistyk zestaw z dźwięcznym pickupem gryfowym oraz surowym i mocnym humbuckerem przy mostku był wzorowany na rozwiązaniach stosowanych w customowych gitarach stosowanych przez frontmana Muse na scenie i w studio. Układ elektroniczny tworzą również trzypozycyjny przełącznik, potencjometry Master Volume i Master Tone oraz oddzielnie umieszczony w górnym rogu korpusu przycisk Kill, odpowiadający za rozłączanie układu i dodający nowe możliwości brzmieniowe.

Osprzęt obejmuje w pełni regulowany mostek ze strunociagiem oraz blokowane, zamknięte klucze deluxe Cort o różnej długości kołków (straggered), precyzyjnie zachowujące strój i umożliwiające łatwą i szybką wymianę strun. Łatwy dostęp do regulacji krzywizny gryfu zapewnia nakrętka umieszczona na łączeniu gryfu przy przetworniku gryfowym. Manson Guitar Works oferuje również opcję customizacji MBM-1 poprzez zmianę wielu elementów fabrycznie montowanych przez Corta, wśród nich są m.in. straplocki Dunlopa lub Shallera, aluminiowe pokrętła oraz customowe klucze Manson, przetworniki Psychopaf, gryfowy pickup Sustainiac oraz opcja rozłączania cewek przetworników.

https://www.cortguitars.com/
https://www.mansonguitarworks.com/