Nowe modele Cort SFX-Myrtlewood

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CORT
Nowe modele Cort SFX-Myrtlewood

Cort powiększył linię modeli elektro-akustycznych SFX o nowy instrument z korpusem wykonanym w całości z wawrzynu kalifornijskiego.

Podobnie jak inne modele z serii SFX, SFX-Myrtlewood o menzurze 25,3" stawia na komfort gry, oferując wyjątkowy, smukły kształt korpusu z wygodnym wycięciem oraz progi jumbo. Wypukła płyta tylna kompensuje mniejszą głębokość korpusu (wynoszącą 83 mm) i zapewnia mocniejszy i bardziej otwarty dźwięk. Ten design dobrze sprawdza się w połączeniu z drewnem wawrzynu kalifornijskiego (Oregon Myrtle, znany również jako California Bay Laurel lub Pepperwood), z którego wykonano cały korpus i który jest podobny brzmieniowo do klonu z wyraźną, jasną projekcją, ale łatwiejszą do kształtowania.

Cort stosuje do litego, wawrzynowego topu proces toryfikacji Aged to Vintage (ATV), nadając gitarze wyrazisty, otwarty ton instrumentu liczącego sobie kilka dekad. Wewnętrzne ożebrowanie scalloped X-bracing nie krępuje naturalnych wibracji drewna. Na naturalny rezonans akustyczny wpływa również odporne na zadrapania wykończenie UV, dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych - Natural Gloss lub Brown Gloss. Charakterystyka wawrzynu sprawia, że kolor korpusu waha się od jasnożółtego do ciemnoszarego, dzięki czemu żaden z egzemplarzy gitary nie wygląda tak samo.

Cort SFX-Myrtlewood posiada mahoniowy gryf o nowoczesnym profilu V ułatwiającym grę fingerstyle oraz szybkie sola szczególnie w górnej części w pobliży wcięcia korpusu. Podstrunnica z drewna ovangkol mieści 20 progów jumbo, niewielkie kropki markerów oraz siodełko o szerokości 43 mm. Na osprzęt składają się mostek z drewna ovangkol oraz odlewane klucze z czarnymi główkami.

Wyrafinowany ale prosta elektronika Corta SFX-Myrtlewood obejmuje preamp Fishman Presys II z dwupasmową korekcją, wbudowanym tunerem, przełącznikiem fazy do efektywnego kształtowania brzmienia i bezgłośnej pracy podczas występów na żywo. Przedwzmacniaczowi towarzyszy przetwornik do akustyczny Fishman Sonitone oraz podsiodełkowy pickup piezo oraz regulatory Volume i Tone.

 

 

https://www.cortguitars.com/