Cort: nowy bas A5 Plus SC

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CORT
Cort: nowy bas A5 Plus SC

Odpowiadając na oczekiwania fanów marki, firma Cort zaprezentowała najnowszy model basu z serii Artisan - A5 Plus SC ze stałą menzurą.

Cort A5 Plus SC to nowa wersja tego modelu, która w przeciwieństwie do wcześniejszej, A5 Plus SCMS o zmiennej menzurze, charakteryzuje się stałą menzurą, wynoszącą 34" (864 mm). Instrument, wprowadzony do oferty marki w odpowiedzi na prośby klientów, jest więc przeznaczony dla basistów preferujących bardziej konwencjonalną estetykę i styl gry. Pięciostrunowy bas z pojedynczym, głębokim wcięciem i wyprofilowaniem pod żebra tylnej części korpusu, umożliwia nieograniczony dostęp do wszystkich pozycji na podstrunnicy. Bas posiada również top z wzorzystej topoli (Poplar Burl, wcześniej był to klon Spalted Maple) i nowe wykończenie Amber Open Pore z czarnym osprzętem.

Cort A5 Plus SC to bas w konstrukcji neck-thru, gdzie gryf, wykonany z pięciu kawałków klonu i zbliżonego do wenge drewna panga-panga połączono z bocznymi skrzydłami korpusu z jesionu bagiennego. Afrykańskie drewno panga-panga posłużyło również do budowy podstrunnicy o promieniu 15,75" (400 mm). Umieszczono na niej 24 progi oraz - przy górnej krawędzi podstrunnicy - kropki znaczników pozycji.

Wśród nowych elementów instrumentu znalazł się również przykręcany bezpośrednio mostek Hipshot TransTone top-loaded ze strunami przechodzącymi przez korpus. Na wyposażeniu znajdziemy również klucze Hipshot Ultralite o przełożeniu 20:1 i z częściowo zasłoniętymi przekładniami, które dzięki konstrukcji wykorzystującej aluminium i stop cynku są o 30% lżejsze od standardowych kluczy.

Podobnie jak w przypadku pozostałych basów Artisan Series, A5 Plus SC uzbrojono w przetworniki Bartolini MK-1 typu soapbar wraz z preampem Bartolini MK-1 z trzypasmową korekcją (Bass, Middle, Treble), pokrętłami Master Volume i Balance (blender pickupów, czyli regulacja balansu między przetwornikami) oraz mini-przełącznikiem między trybami aktywnym i pasywnym.

 

https://www.cortguitars.com/