Cort Cut Craft: między tradycją a nowoczesnością

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CORT
Cort Cut Craft: między tradycją a nowoczesnością

Cut Craft to najnowsza, "wychodząca poza schemat" akustyczno-elektryczna propozycja marki Cort.

Jak zapewnia producent, zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności i wygodzie gry, Cort Cut Craft z linii Limited Edition wymyka się wszelkiej kategoryzacji, łącząc najnowocześniejsze koncepcje projektowania gitar akustycznych z tradycyjnymi materiałami i rzemiosłem na najwyższym poziomie.

Przemyślany projekt Cut Craft przekłada się na lepszą ergonomię i wrażenia z gry. Jedną z wyróżniających się cech gitary jest zmienna menzura, wynosząca 25" do 25,5", która jest dostosowana do ruchu ręki w górę i w dół gryfu. Nadgarstek i palce gracza w naturalny sposób podążają za układem progów od niskiej do wysokiej pozycji na podstrunnicy. W przeciwieństwie do tradycyjnego cutaway'a, który uwzględnia pewien kompromis brzmieniowy, Cut Craft posiada skrupulatnie wyprofilowane ścięcia w górnej i dolnej części korpusu, które nie tylko zapewniają komfort ramieniu gracza, ale także pozwalają zachować pełnię właściwości akustycznych korpusu.

Tył i boki niewielkiego korpusu jumbo Cut Craft wykonano z litego drewna Myrtlewood o najwyższej jakości, przynoszącego jasne, gładkie i ciepłe brzmienie, z dużą klarownością w wysokich tonach, co zapewnia doskonałą artykulację. Wieńczy go jednolity top ze świerku europejskiego, który zapewnia szerokie spektrum brzmieniowe, od delikatnej gry fingerstyle po mocniejszy strumming. Korpus posiada także ręcznie wykonane ożebrowanie X-bracing, czarny binding, poszerzony w ścięciach topu, rozetę z pau ferro i abalonu, a także wzmacniające dźwięk wykończenie Natural Glossy wykorzystujące cienką warstwę lakieru UV.

Cort Cut Craft został wyposażony w pickup L.R. Baggs M80, który został opracowany specjalnie z myślą o graczach fingerstyle i cechuje się doskonałą czułością, aby uchwycić wszystkie niuanse wibracji strun. Pickup wspomaga strategicznie umieszczony port dźwiękowy na górnym boku korpusu, który wpływa na rezonans Helmholtza korpusu, poprawiając dynamikę i wysokie tony dźwięku akustycznego oraz umożliwiając graczowi lepsze monitorowanie naturalnego dźwięku gitary podczas gry.

Wzmocniony drewnem orzecha, mahoniowy gryf cechuje się mocniejszym łączeniem z korpusem Double-Lock. Pozbawiona markerów, hebanowa podstrunnica mieści 20 progów. Instrument posiada ponadto hebanowy mostek oraz zamknięte, złote klucze z czarnymi główkami i fabrycznie został wyposażony w struny D'Addario EXP16 Light.

 

 

https://www.cortguitars.com/