Cort Gold-OC8 Nylon

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CORT
Cort Gold-OC8 Nylon

Cort zaprezentował pierwszy model gitary klasycznej w ramach flagowej, akustycznej serii Gold - Gold-OC8 Nylon.

Cort informuje, że Gold-OC8 Nylon odzwierciedla nowoczesne podejście do gitary klasycznej, nie tylko poprzez wykorzystanie materiałów najwyższej jakości, ale również nowoczesnej technologii, jak choćby preamp Fishman Flex Blend. Dzięki temu model znajdzie zastosowanie zarówno wśród solistów fingerstyle, jak i wykonawców z kręgów popu czy folku.

Cort Gold-OC8 Nylon posiada korpus w kompaktowym rozmiarze OM (Orchestra Model) z wcięciem umożliwiającym dostęp do wyższych progów. Jednolite boki i tył korpusu wykonano z przypominającego palisander twardego drewna Pau Ferro, cechującego się stabilnością i atrakcyjnym, egzotycznym wyglądem. Do budowy jednolitego topu posłużył natomiast - po raz pierwszy wykorzystany w serii Gold - świerk Engelmanna - gatunek występujący w górskich, zachodnich rejonach Ameryki Północnej, który ma charakteryzować się większą wrażliwością niż świerk stitka oraz oferować bogate i pełne brzmienie w środkowym paśmie z czystą i gładką górą.

Top został poddany procesowi toryfikacji (nazwanemu przez Cort ATV (Aged to Vintage) - czyli prażeniu drewna w wysokiej temperaturze w komorach próżniowych, którego celem jest przyśpieszenie procesów starzenia. Dzięki temu top gitary jest nie tylko bardziej stabilny pod względem właściwości fizycznych, ale również lepiej rezonuje i fabrycznie nowej gitarze nadaje cechy typowe dla znacznie starszych instrumentów. Przednią płytę wzmacnia również kładzione ręcznie ożebrowanie krzyżowe X-bracing. Korpus w wykończeniu Natural Glossy zdobi czarny binding z wielowarstwową lamówką oraz abalonowa rozeta. Binding obejmuje również podstrunnicę i główkę.

Gitara posiada mahoniowy gryf wzmocniony dwoma kawałkami orzecha, co dodaje mu więcej sztywności i stabilności, przy zachowaniu naturalnych właściwości drewna. Podobnie jak w innych modelach z serii Gold, tradycyjne łączenie gryfu typu jaskółczy ogon wzmocnione jest dodatkową śrubą - rozwiązanie to ma między innymi zwiększać rezonans. 20 progową podstrunnicę wykonano z hebanu, z którego zbudowano również mostek. Powiększona szerokość siodełka wynosi 1 7/8" (48 mm), a menzura 25,3" (643 mm).

Na pokładzie znajdziemy również siodełko główki i mostka wykonane z prawdziwej kości, klucze Cort Vintage Classic oraz komplet nylonowych strun Savarez Cristal Corum 500CJ. System Fishman Flex Blend oferuje zamocowany pod siodełkiem pickup Sonicore, mikrofon pojemnościowy, ergonomiczne pokrętła Volume, Tone i Blend oraz wbudowany tuner. W komplecie znajduje się również futerał Deluxe Soft-Side.

 

https://www.cortguitars.com/