Ibanez Fingerstyle Collection

Newsy
Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Ibanez Fingerstyle Collection

Fingerstyle Collection to dwa nowe, akustyczne modele Ibaneza stworzone z myślą o graczach fingerstyle.

Kiedy w gitarach z serii AZ chodziło o ideę „najlepszy z najlepszych“, tak tym razem z modelami ACFS580CE-OPS i AWFS580CE-OPS wszystko kręci się dookoła perkusyjnego świata fingerstyle. W ciągu ostatnich kilku miesięcy twórcy instrumentów z Japonii ponownie odwiedzili wielu artystów z całego świata, aby zebrać najlepsze doświadczenia i wykorzystać je do produkcji gitar, których zadaniem jest ułatwić dostęp początkującym i zaawansowanym muzykom do perkusyjnego świata fingerstyle.

ACFS580CE-OPS

AWFS580CE-OPS

Obydwa instrumenty posiadają korpus z pojedynczym wcięciem a oznaczenie OPS w ich nazwach oznacza wykończenie Open Pore Semi-Gloss. W przypadku ACFS580CE-OPS mamy do czynienia z korpusem typu Grand Concert, głębszym o 10 mm od standardowych modeli. AWFS580CE-OPS posiada korpus Dreadnought, płytszy od standardowych o 8 mm. Korpusy instrumentów to połączenie drewna Pau Ferro, z którego wykonano boczki i płytę tylną oraz świerku alpejskiego, który posłużył do budowy jednolitego topu. Taka konstrukcja, wzmocniona ożebrowaniem Scalloped X ma zapewnić czysty, zbalansowany ton oraz szeroki zakres częstotliwości brzmienia. Korpusy zdobi binding z klonu płomienistego wraz z drewnianą lamówką topu, a także rozeta z abalonu i Pau Ferro

Satynowo wykończone gryfy gitar wykonano z pięciu kawałków mahoniu afrykańskiego i Pau Ferro. Zaokrąglone łączenie gryfu z korpusem zwiększa wygodę gry na wyższych progach, a połączenie siodełka główki o szerokości 45 mm oraz profilu gryfu 'thin C' ma zapewnić maksymalną swobodę podczas gry fingerstyle. Dodatkowe właściwości brzmieniowe zapewnia hebanowa podstrunnica i mostek. Na podstrunnicy, której promień wynosi 400 mm, umieszczono 20 progów, a jej powierzchnia jest gładka - bez znaczników pozycji. Mostek i siodełko z kości są impregnowane olejem, aby zapewnić silną, wyrównaną wibrację strun oraz większą stabilność stroju. Na osprzęt instrumentów złożyły się również klucze Gotoh Chrome SG301 o przełożeniu 18:1.

Szeroki zakres możliwości brzmieniowych zapewnia również customowy, podwójny system przetworników, na który składa się umieszczony pod siodełkiem pickup Ibanez T-bar oraz pickup Block Contact umieszczony wewnątrz korpusu, na bloku gryfu. Ma on za zadanie zbierać perkusyjny sound pudła i gryfu oraz dodawać więcej przestrzeni i jasności do brzmienia piezo. Za wzmocnienie sygnałów z obydwu przetworników odpowiada preamp Ibanez DP1 zasilany dwoma bateriami AAA. Dzięki prostemu układowi pokręteł Volume, osobnych dla obydwu pickupów, można precyzyjnie łączyć ich brzmienie. Gitary posiadają również dwa gniazda wyjściowe 1/4" - endpin jack i open jack, które pozwalają na wybór opcji mono lub stereo. Wyjście endpin jack to miks brzmienia obydwu przetworników, natomiast użycie dwóch wyjść równocześnie przynosi brzmienie oparte na niezależnej pracy pickupów T-bar i Block Contact.

ACFS580CE-OPS i AWFS580CE-OPS są dostępne od maja 2019 roku i wyposażone w struny Elixir NanoWeb Phosphor Bronze oraz twardy futerał.

 

https://www.ibanez.com