Ibanez ATZ100

Newsy
Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Ibanez ATZ100

W sprzedaży u autoryzowanych dealerów Ibanez pojawiła się już nowa sygnatura Andy’ego Timmonsa – Ibanez ATZ100, oparta konstrukcyjnie na cieszącej się ogromną popularnością serii AZ.

Sygnowany ATZ100 stanowi część serii AZ i oparty jest na modelu Ibanez AZ Prestige – zawiera wszystkie charakterystyczne dla niego elementy, jak również rozwiązania zaproponowane przez Timmonsa.

Ibanez ATZ100 posiada korpus olchowy korpus w satynowym wykończeniu Sunburst Flat, natomiast do budowy gryfu i podstrunnicy użyto klonu przypalanego techniką S-Tech Wood, polegającej na poddaniu drewna obróbce termicznej. Drewno umieszczane jest w odpornym na ciśnienie pojemniku wypełnionym azotem. Następnie pojemnik przez kilka godzin podgrzewany jest, w warunkach kontrolowanego ciśnienia, do temperatury 180–200°C. Dzięki temu procesowi nietrwała hemiceluloza zawarta w drewnie ulega rozkładowi, co sprawia, że materiał uzyskuje zwiększoną odporność na warunki zewnętrzne. Gęstość drewna ulega zmniejszeniu, a stabilność wymiarowa poprawie. Proces ten nadaje również drewnu bardziej równomierny, ciemny wygląd. Gryfy wykonane z drewna S-Tech są bardziej stabilne, a dzięki mniejszej zawartości wilgoci mniej podatne na wahania wilgotności i temperatury.

Szyjka w tym modelu ma też nieco odchudzony profil, dopasowany do wymagań Andy’ego. Na pokładzie instrumentu ponownie znalazły się humbuckery DiMarzio The Cruiser w obudowach singli, które tym razem znalazły zastosowanie we wszystkich trzech pozycjach. Gitara posiada 22 progi ze stali nierdzewnej wykończone zgodnie ze standardem Prestige Fret Edge Treatment, siodełko z kości oraz mostek Wilkinson-Gotoh VSVG tremolo. Promień podstrunnicy wynosi 305 mm, a menzura 25,5" (648 mm). W komplecie z ATZ100 nabywca otrzymuje twardy futerał.

www.ibanez.com
www.meinldistribution.pl